Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Relacja z II Gali Otmuchowskiego Panoramiconu 2019

W ostatni piątek 13 września br. miała miejsce w Kinie Podzamcze II Gala Otmuchowskiego Panoramiconu nagrody ustanowionej przez Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości z myślą o ludziach, którzy w szczególny sposób działają na rzecz kultury. W tym roku organizator Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości oraz współorganizator gali zaprosili Burmistrza Miasta i Gminy Otmuchów Pana Jana Woźniaka do wręczenia trzech tegorocznych Otmuchowskich Panoramiconów.

 Laureatami podczas gali wręczenia Otmuchowskich Panoramiconów byli ludzie niezwykli, którzy wykraczają poza zwykły szablon działania na rzecz kultury byli to: Pan Eugeniusz Mazurkiewicz z Paczkowa  za krzewienie kultury poprzez swoje publikacje poszerzające pojęcie patriotyzmu lokalnego, Pan dr Paweł Szymkowicz z Głuchołaz za liczne działania propagujące i promujące kulturę i turystykę ziemi nyskiej, Oddział PTTK Tryton w Nysie - za liczne działania w dziedzinie kultury, sportu i turystyki promujące walory ziemi nyskiej. Po wręczeniu wszystkich trzech Otmuchowskich Panoramiconów, czyli panoram miasta Otmuchowa utrwalonych na drewnianym plastrze metoda wypalania przez Panią Natalię z Lublina wręczono jeszcze jedną nagrodę mianowicie z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Otmuchów założyciel Wortalu oraz pracownik MGDK w Otmuchowie Adrian Dwornicki główny organizator gali otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla kultury Polskiej", która została przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za liczne działania na rzecz kultury polskiej.

Gala organizowana było jako jedno z wydarzeń w ramach Europejskich dni Dziedzictwa 2019 w Otmuchowie, które w całej Polsce odbywają się pod hasłem "Polski Splot".

Tekst: Adrian Dwornicki - Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości

 

 

 

Wersja XML