Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Trzeboszowicach

Cykl uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Trzeboszowicach rozpoczął się 8 listopada 2019 roku. W tym wyjątkowym dniu uczniowie wspólnie z nauczycielami, w biało - czerwonym korowodzie, przemaszerowali ze szkoły do Wiejskiego Domu Kultury w Trzeboszowicach. Na miejscu wzięliśmy udział w montażu słowno - muzycznym pt.: ...bo wolność krzyżami się mierzy, przygotowanym przez uczniów klasy VIII pod okiem Pani Agaty Syc-Prochery. Rangę i wyjątkowość opisywanego wydarzenia podkreśliliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

W dniu właściwych obchodów przeprowadziliśmy V Bieg 11 Listopada, który na stałe zapisał się w kalendarzu naszych uroczystości szkolnych. Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy Wszystkim Współorganizatorom, którzy wsparli naszą akcję na różnych płaszczyznach. Głównym zamysłem tegorocznej inicjatywy było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sportową rywalizację, a także promowanie postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowych tradycji i przywiązania do Ojczyzny. Po ogłoszeniu wyników nasi sportowcy mogli zrelaksować się przy kawie i słodkościach, wsłuchując się w opisany wcześniej montaż słowno - muzyczny.

W tym roku wydarzenie od momentu ogłoszenia wzbudziło duże zainteresowanie biegaczy. Linię startu przekroczyło 120 zawodników, aby przez pasję dla sportu, życia i wolności uczcić 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dziękujemy Wam za to, że w tym wspaniałym dniu mogliśmy stworzyć wielką, sportową Rodzinę!

 

Tekst i fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzeboszowicach.

 
 

 

Wersja XML