Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Najstarsza mieszkanka powiatu nyskiego świętowała 107 lat!

Jubileusz 107 urodzin obchodziła 9 stycznia 2016 r. Pani Maria Grociak – najstarsza mieszkanka gminy Paczków oraz powiatu nyskiego.

Z listem gratulacyjnym oraz bukietem kwiatów jubilatkę odwiedziła Pani Iwona Cymara Sekretarz Gminy Paczków oraz Pani Renata Sobula Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Pani Sekretarz złożyła w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców gminy serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia. Mimo 107 lat Pani Maria cieszy się niezłą kondycją, jest pogodna i optymistycznie nastawiona do życia.

Pani Maria Grociak z domu Woś, urodziła się 9 stycznia 1909 r. w Węglówce (woj. małopolskie), a obecnie jest najstarszym mieszkańcem Gminy Paczków oraz Powiatu Nyskiego.

Stulatka spędziła młodość i poznała swojego przyszłego męża w Węglówce. W 1937 roku wyszła za mąż za Marcina Grociaka. Natomiast w 1939 r. została zmuszona do wyjazdu do Niemiec, gdzie spędziła 6 lat pracując w gospodarstwie rolnym.

Po powrocie, z powodu braku pracy, małżeństwo Grociaków wspólnie z dziećmi postanowiło w 1951 r. przeprowadzić się w rodzinne strony męża i zamieszkali w miejscowości Wilamowa. Do emerytury Pani Maria pracowała wspólnie z mężem w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wilamowej. Mąż Marcin zmarł w  2001r. w wieku 89 lat, a  para przeżyła w związku małżeńskim 64 lata. 107-latka ma dwóch synów oraz córkę.

Taki jubileusz to wielkie wydarzenie nie tylko w gminie i powiecie, ale również w całej Polsce.Dostojnej Jubilatce życzymy wszystkiego dobrego przede wszystkim zdrowia, ale także spokoju, radości oraz pogody ducha na kolejne lata.

 

 

 

Wersja XML