Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jubileusz 25-lecia Terepaczkowa za nami..

Dnia 28 lutego 2020r. w Domu Kultury i Rekreacji  odbyło się uroczyste otwarcie jubileuszowego przeglądu piosenki, którego dokonał Dariusz Puk- inicjator i organizator tego wydarzenia wraz z Arturem Rolką Burmistrzem Gminy Paczków, Wiesławem Barabaszem Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz Piotrem Wachem- Wiceprzewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego. Burmistrz Gminy Paczków wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Paczkowie przekazali okolicznościową paterę oraz gratulacje na ręce Pana Dariusza Puka, życząc kolejnych udanych pod względem organizacyjnym edycji oraz dużego zainteresowania ze strony publiczności i uczestników w kolejnych latach. Na koncert przyjechało wiele osób z całej Opolszczyzny i Polski. Wydarzenie trwało trzy dni a wstęp dla wszystkich słuchaczy był darmowy.

W piątek 28 lutego odbył się Koncert Przyjaciół TERE w następujących składach: duet WIEKOWE BASZTY, bard GRZEGORZ GRUNWALD, zespół wokalny DWA RAZY DWA.

Sobota 29 lutego opierała się na laureatach OPM 2014-2018 gdzie wystąpili:  soliści Kinga Szczepańska, Sylwia Janowska oraz Barbara Pachura, duet Robert Mazurkiewicz & Przemysław Bielawa, zespoły MAPAYA, Jura Janicki i CHWILA REFLEKSJI, oraz na koncertach Dinozaurów TERE 25: formacja muzyczna KLUB 50, zespoły wokalne ILUZJA, KUCHNIA MAŁGORZATY, soliści LESZEK KOPEĆ, SŁAWEK KUSZ, SERGIUSZ STAŃCZYK, duet CZARNY&NOSAL.

W niedzielę 1 marca odbyły się dwa koncerty: zespołu HUE oraz grupy muzycznej U STUDNI.

 Jubileusz był największą okazją aby spotkać się i powspominać  dawne wypady  w Bieszczady oraz zbiórki harcerskie. Pomysł na stworzenie takiego wydarzenia zrodził się 31 lat temu w Bieszczadach.  Terepaczków zaczął się w 1989r. w postaci festiwalu harcerskiego. W 2014 roku wznowiło go stowarzyszenie Generacja. Koncerty gromadzą byłych i ciągle czynnych harcerzy oraz uczestników bieszczadzkich obozów harcerskich. Trzydniowy festiwal zakończył się sukcesem dzięki licznemu udziałowi miłośników piosenki turystycznej, piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, którzy przybyli do Paczkowa. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Pan Dariusz Puk, który co roku w przygotowania wkłada całe swoje serce. Wszystkich mieszkańców oraz gości zapraszamy za rok na kolejną edycję "TEREPACZKOWA"!

 

 

zdjęcia: ROMAN STARK

Wersja XML