Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W Paczkowie pojawiło się Serce na plastikowe nakrętki!

W dniu 23 lipca 2020 r. na paczkowskim Rynku stanęło wyjątkowe serce na plastikowe nakrętki. To część ogólnopolskiej akcji - w pojemniku zbierane są plastikowe nakrętki, a dochód z ich sprzedaży  przeznaczony jest na akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących.

Metalowa konstrukcja powstała dzięki wspólnej inicjatywie mieszkańców oraz Burmistrza Gminy Paczków Artura Rolki, którzy podejmując się tego zadania, włączyli się do akcji pomagania potrzebującym. Metalowe serce zostało zakupione przez Zakład Usług Komunalnych w Paczkowie na prośbę Burmistrza Gminy Paczków.

Kosz na nakrętki został ustawiony na Rynku obok głównego wejścia do budynku Ratusza. Pierwszą transzę zakrętek wrzucił do serca Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Wiesław Barabasz, Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka, Mateusz Talik współorganizator akcji charytatywnej zbieramy dla Adriana, Alicja Gorzkowska pracownik ZUK-u w Paczkowie.

Dzięki temu sercu każdy, kto zbiera nakrętki, będzie miał miejsce, gdzie może je zostawić, wspierając osoby potrzebujące. Miejmy nadzieję, że wspólnie szybko zapełnimy serce i za chwilę rozpoczniemy kolejną zbiórkę. Pierwsza z nich jest już zaplanowana. Wrzucając do pojemnika swoją cegiełkę, będziemy mogli wszyscy pomóc – Adrianowi, który cierpi na raka żołądka.

Mieszkańcy naszej gminy już wielokrotnie pokazali swoją ofiarność. Zachęcamy więc wszystkich do uczestnictwa w tej wspaniałej inicjatywie  – wszak wszyscy jesteśmy nakręceni na pomaganie!

 

Wersja XML