Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sportowe zmagania strażaków

W poniedziałek 25 stycznia 2016r. w paczkowskiej hali odbył się kolejny turniej rangi wojewódzkiej, tym razem był to Finał Wojewódzkiego Turnieju Siatkówki o Puchar Opolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

W finale znalazły się cztery drużyny jednostek Państwowej Straży Pożarnej, które wcześniej w eliminacjach wywalczyły sobie udział w paczkowskim turnieju.

Po raz czwarty w dziesięcioletniej historii GCSiR i Hali Sportowej gościliśmy mistrzostwa województwa strażaków w siatkówce. Każdy z tych turniejów stoi zawsze na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Strażacy z racji wykonywanego zawodu są bardzo wysportowanymi ludźmi i często uprawiają różne dyscypliny sportu. Najbardziej popularną jest siatkówka i to było widać w rywalizacji obfitującej w wiele wysokiej klasy i bardzo widowiskowych zagrań. Szczególnie wysoki poziom reprezentowała drużyna z Nysy. Zgrany zespół w wieloma wyróżniającymi się postaciami zasłużenie zdobył puchar.

Nagrody indywidualne również powędrowały do  zawodników tej drużyny, gdyż najlepszym zawodnikiem uznano pana Adama Kurka, najlepszym rozgrywającym – pana Bogdana Lazurka, a najlepszym atakującym został pan Piotr Klimas.

Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach jednocześnie w systemie każdy z każdym i trwała ponad trzy godziny, sędziowali doświadczeni sędziowie z Opola, Nysy i Paczkowa. 

Oprawę turnieju oprócz dowódców poszczególnych Komend Powiatowych PSP i Komendanta Wojewódzkiego oraz zaproszonych gości skutecznie uświetniła grupa taneczna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Paczkowie. W turnieju brało udział  ponad 40 strażaków, a na trybunach licznie zasiadła duża grupa kibiców głównie uczniów paczkowskich szkół.

 

WYNIKI TURNIEJU:

1m.  drużyna Komendy Powiatowej PSP w Nysie

2m.  drużyna Komendy Powiatowej PSP w Głubczycach

3m.  drużyna Komendy Miejskiej PSP w Opolu

4m. drużyna Komendy Rejonowej PSP w Strzelcach Opolskich
 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Wersja XML