Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Za nami kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa

W sobotę 19 września, obchodziliśmy w naszej Gminie kolejną już 28 edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Głównym celem EDD jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz  propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Temat tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa to Moja droga. Organizatorzy, wykorzystując motyw drogi, zapraszają do podróży po polskiej kulturze i historii, ale również zachęcają do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.

W tym roku Gmina Paczków wspólnie z biurem TeraTour Panią Teresą Stańczyc – Bednarz oraz Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Paczkowie zorganizowała zwiedzanie Paczkowa pod hasłem „Wszystkie drogi prowadzą do Paczkowa”. Całość imprezy rozpoczęła się na rynku przy Wieży Ratuszowej, gdzie zwiedzający mogli obejrzeć wystawę Pana Zdzisława Wójcika i podziwiać wykonane przez niego rękodzieła, następnie posłuchać wypowiedzi mieszkańców na temat lokalnego dziedzictwa. Całość wydarzenia umilił występ Pani Martyny Jasińskiej solistki z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

Około godz. 13.00 rozpoczęło się zwiedzanie Paczkowa z przewodnikiem, każdy zwiedzający otrzymał pakiet z możliwością wejścia bezpłatnie na Wieżę Ratuszową oraz Wieżę Wrocławską.

Już za rok kolejna odsłona, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 

Wersja XML