Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

TEREPACZKÓW 2016 – zapraszamy!

TEREPACZKÓW  jak określają organizatorzy - Stowarzyszenie GENERACJA to spotkanie muzycznych grup twórczych, integracja, wzajemne poznanie, przełamywanie barier, wyjście przed innych z zakamarków własnej nieśmiałości.

Początki TEREPACZKOWA sięgają 1989 roku, grupa paczkowskich harcerzy-uczestników Harcerskiej Operacji Bieszczady-40 postanowiła przenieść niepowtarzalny klimat bieszczadzkich melodii z turystycznych szlaków do swojego pięknego miasteczka i tak narodził się TEREPACZKÓW.

Przez kolejne lata na festiwal przyjeżdżali młodzi wykonawcy z poza kręgów ZHP prezentując różne gatunki muzyki rozszerzając w ten sposób repertuar prezentacji i tak pozostało do dzisiaj. Gościliśmy w Paczkowie takie gwiazdy piosenki jak: Ola Kiełb, Roman Romańczuk, Andrzej Sikorowski, Olek Grotowski i Małgosia Zwierzchowska; zespoły Ryczące Dwudziestki, Wołosatki, Pod Strzechą, Stare Dobre Małżeństwo, Problem, Wolną Grupę Bukowinę, EKT Gdynia.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TEREPACZKÓW”, odbędzie się w dniach od 26 do 28 lutego 2016r.

W piątek 26 lutego 2016 r. wydarzenie rozpoczynamy od koncertu Przyjaciele TERE – o godz. 19:00 w Sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie zabrzmią dźwięki zespołu Cisza jak ta, czyli grupy muzycznej z Kołobrzegu wykonującej piosenkę folk-poetycką, w zróżnicowanych stylach muzycznych.

Natomiast 27 lutego br. (sobota) od rana od godz. 10:00 do 14:00, przeprowadzane będą przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej, do udziału można zgłaszać się jeszcze do 15 lutego br. Zgłoszenia można dokonać na adres e-mail: lub telefonicznie:  531 254 603.

Wykonawcy, czyli soliści, zespoły wokalno - instrumentalne przygotowują 3 utwory, w których podczas prób mikrofonowych do dalszych prezentacji dopuszcza się tylko dwa.  Podczas przesłuchań konkursowych prezentowane będą utwory wywodzące się z festiwali turystycznych, studenckich, poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej itp. W ramach przesłuchań konkursowych wykonawcy mogą prezentować również utwory autorskie. Jury będzie oceniać prezentowane utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja), literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji.

Festiwal konkursowy rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do 18:00, a całość zamknie nocny koncert o godz. 20:00.

Drugi dzień Festiwalu, zaplanowany jest na niedzielę 27 lutego br., o godz. 16:00 otworzy Koncert Laureatów Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TEREPACZKÓW 2016”.

Imprezę zamknie występ Andrzeja Sikorskiego, Mai Sikorskiej wraz z zespołem o godz. 18:00 w Auli Zespołu Szkół w Paczkowie (ul. Kołłątaja 9). Bilety 50zł, do nabycia w Biurze „TeraTour” – Paczków, Rynek 20 (Dom Plastyka), tel. 796 030 025, 531 254 603.

Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne odbywać się w dniach 26 luty – Muzeum Gazownictwa w Paczkowie oraz od 27 do 28 lutego br. w Auli Zespołu Szkół w Paczkowie przy ul. Kołłątaja 9, a organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Generacja" z Paczkowa.  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w prezentacjach muzycznych TEREPACZKÓW 2016.

 

 

Wersja XML