Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dożynki Gminne – Paczków 2021

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Tegoroczne Dożynki były wyjątkowe, po rocznej przerwie spowodowanej koronawirusem COVID-19, mogliśmy wspólnie świętować i podziękować rolnikom za trud ich pracy.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Świętą dziękczynną za zebrane plony, sprawowaną przez Księdza Piotra Kuca i księdza Piotra Kłonowskiego. Główne obchody dożynkowe zainaugurował tradycyjny barwny korowód z udziałem orkiestry dętej z Kamiennika, który po nabożeństwie przeszedł na płytę Rynku,  gdzie odbyły się główne atrakcje dożynkowe.

Przybyłych gości powitał Burmistrz Gminy Paczków, Pan Artur Rolka, który w kilku słowach wyraził wdzięczność dla pracy rolników, następnie głos zabrali zaproszeni goście: Pani Teresa Barańska Wicewojewoda Opolski, Pan Antoni Konopka Członek Zarządu Województwa Opolskiego, Pan Piotr Wach Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego oraz Pan Petruk Igor Andriowicz Burmistrz Miasta Tłumacz (Ukraina), miasta partnerskiego Gminy Paczków, który wraz z delegacją brał udział w uroczystościach dożynkowych.

W uroczystościach uczestniczyli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Pan Wiesław Barabasz wraz z radnymi, Sekretarz Pani Iwona Cymara, Skarbnik Pan Dariusz Wąsiak, Dyrektorzy Jednostek podległych, sołtysi wszystkich sołectw Gminy Paczków, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Paczków i okolicznych miejscowości.

Po części oficjalnej nastąpił szereg atrakcji kulturalnych, a było ich sporo.

I tak mieliśmy okazję obejrzeć występy zespołów takich jak np.: An Dreo E Karina, Dox,  Sami Swoi, Starczowianie, Wesołe Nutki, Niwniczanki, którzy swoją muzyką porwali zebraną publiczność do śpiewu i tańca. Program imprezy objął występy zespołu ludowego Dziewiętliczanki/MESZNO FOLK i Mali Dziewiętliczanie oraz wokalistki z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

Na dożynkowym placu dostępny był również  punkt szczepień przeciw COVID-19, w którym można się było zaszczepić oraz Mobilny Punkt Spisowy dot. Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.  

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania za  pomoc i wsparcie w zorganizowaniu dożynek gminnych wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie tego wyjątkowego wydarzenia. Przede wszystkim jednak dziękujemy mieszkańcom za udział w uroczystościach dożynkowych, a tym samym włączenie się w kultywowanie pięknej tradycji święta plonów.

 

 

 

 

Wersja XML