Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

TEREPACZKÓW 2016 - zobacz galerię zdjęć!

W miniony weekend w Paczkowie dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia „GENERACJA” odbyły się Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne „TerePaczków” 2016.  

Koncert kołobrzeskiego zespołu ”Cisza Jak Ta” zainaugurował w piątek 26 lutego br. Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne „Terepaczków”. Kilkugodzinny koncert rozpoczął się o godz. 19:00 w sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie.

Natomiast w sobotę 27 lutego od godz. 10:00 do 14:00 odbyły się przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej festiwalu. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych m.in. w osobach: Wicemarszałka Województwa Opolskiego pana Antoniego Konopki, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Paczkowie pana Wiesława Barabasza oraz Burmistrza Gminy Paczków pana Artura Rolki.

Jury w składzie: Barbara Beuth, Piotr Kirstein, Paweł Konieczny, Leszek Kopeć, Rafał Nosal przyznało następujce miejsca:

I miejsce - Sylwia Janowska z Opola,

II miejsce Barbara Pachura z Bielawy,

II miejsce Zespół Fletnia Piniaś z Opola,

III miejsce Kinga Szczepańska z Paczkowa.

Wyróżnienia specjalne otrzymali: Zespół Poezja z GOK Reńska Wieś, Alicja Czajkowska z Paczkowa, Natalia Dyrda z Paczkowa.  Następnie dopuszczeni do konkursu wykonawcy zaprezentowali się o godz. 17:00 w Auli Zespołu Szkół w Paczkowie, przy ul. Kołłątaja 9.

W tym samym miejscu w niedzielę 28 lutego odbył się koncert laureatów, wystąpili także Basia Beuth z zespołem, a całość zakończyła się występem Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem. Na festiwalu każdy miał możliwość posłuchania utworów wywodzących się z kręgu piosenki turystycznej, poezji śpiewanej oraz piosenki aktorskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Opole.

Trzydniowy festiwal zakończył się sukcesem dzięki licznemu udziałowi miłośników piosenki turystycznej, którzy przybyli do Paczkowa. Serdecznie gratulujemy i składamy podziękowania dla Stowarzyszenia "Generacja", w szczególności dla Prezesa pana Darka Puka, który włożył wiele wysiłku w organizację, tak wielkiego przedsięwzięcia muzycznego. Wszystkich mieszkańców oraz gości zapraszamy za rok na kolejną edycję "TerePaczkowa"!

Zdjęcia: Lesław Cudyk

 

 

Wersja XML