Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Paczków pomaga Ukrainie

W związku z tragiczną sytuacją na Ukrainie w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie oraz wiejskich Domach Kultury zbierane są artykuły dla uchodźców i mieszkańców z Ukrainy.

Wczoraj do Gminy Paczków zgłosiła się firma spedycyjna, która w tym tygodniu przewiozła pierwsze dary w głąb Ukrainy oferując pomoc przewozu ofiarowanych przez mieszkańców naszej gminy darów do partnerskiej Gminy Tłumacz.

W chwili obecnej zebrane dary w postaci żywności, środków chemicznych, opatrunków, agregaty są pakowane przez Wolontariuszy i przygotowywane do przekazania w dalszą drogę. Dziś ok. godz. 15.00 dary zostaną wysłane w drogę i dotrą na miejsce jutro ok. godz. 18.00. Miasto Tłumacz potrzebuje naszej pomocy z uwagi na to, że poza swoimi mieszkańcami dodatkowo opiekują się liczbą 100 uchodźców cywilnych z bombardowanych miejscowości oraz 120 żołnierzami z frontu.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy z zapałem i wielkim sercem zaangażowali się w pomoc dla naszych sąsiadów, za duży odzew i chęć niesienia pomocy humanitarnej obywatelom Ukrainy. Wasza pomoc jest nieoceniona i jednocześnie bardzo ważna w obliczu straszliwej wojny, która toczy się na Ukrainie.

W dalszym ciągu można przynosić przedmioty do wyznaczonych punktów oraz wpłacać datki na specjalnie utworzone konto Bank Santander nr:  11 1090 2385 0000 0001 4982 8912.

Postawa mieszkańców Gminy Paczków jest budująca i warta naśladowania.

Nie poprzestajmy! Wspólnymi siłami działajmy dalej, bądźmy solidarni z Ukrainą.

 

 

 

Wersja XML