Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Paczkowski Jarmark Wielkanocny

W sobotę 9 kwietnia 2022 r. na płycie paczkowskiego Rynku odbył się kolejny pełen kolorów, wiosennych akcentów i smaków Jarmark Wielkanocny.

Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Wiesławem Barabaszem.

Na Jarmarku Wielkanocnym pojawiły się zarówno tradycyjne przysmaki, jak i ozdoby przygotowane przez przedszkola, szkoły, stowarzyszenia z terenu Gminy Paczków oraz prywatnych przedsiębiorców. W tym roku udział wzięło  19 wystawców.  Ponadto animatorzy zapewnili najmłodszym gry i zabawy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się wypieki pod każdą postacią, wyroby garmażeryjne, palmy oraz wszelakie stroiki świąteczne. Podczas Jarmarku Wielkanocnego można było podziwiać dzieła artystów i twórców ludowych, którzy przedstawili swoje wyroby z motywami świątecznymi, wyroby koronkowe, wyroby bibułkowe i regionalne przysmaki. 

Dzięki tym elementom w domach z pewnością zapanuje wyjątkowa, wiosenna atmosfera. Na koniec wydarzenia na paczkowskim Rynku pojawiła się wielkanocna palma symbolizująca rozpoczynające się uroczystości wielkanocne.

Atmosfera tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego wprowadziła wszystkich gości w niezwykły klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom za pomoc przy organizacji jarmarku oraz czuwaniem na jego bezpiecznym przebiegiem. Szczególne podziękowania dla Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie, Biblioteki Publicznej w Paczkowie, OSP Dziewiętlice  oraz dla  wystawców.

 

 

Wersja XML