Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

Dziś obchodzimy  światowy Dzień Ziemi, który został zapoczątkowany w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku uroczystości w ramach Dnia Ziemi  koncentrują się wokół innej tematyki, a tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Ideą tego święta jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków, czy brakiem wody w wielu częściach świata. To także sposobność do zwiększania świadomości wpływu, jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie.

Dzień Ziemi to odpowiedni moment, aby wprowadzić do naszego życia dobre nawyki takie jak oszczędzania energii, wykorzystywanie ekologicznych toreb na zakupy, używania opakowań wielorazowego użytku, które chronią środowisko. To wspaniała idea, która łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku.

Gmina Paczków wspiera i uczestniczy w przedsięwzięciach, projektach i inicjatywach, które przyczyniają się do poprawy stanu otaczającej nas przyrody poprzez  sprzątanie ciągów drogowych, likwidacji dzikich wysypisk, bierze udział w akcjach informacyjnych i edukacyjnych poświęconych segregacji śmieci na terenie gminy. Dodatkowo samorząd bierze udział  w rządowym programie priorytetowym „Czyste Powietrze”, a pracownicy Urzędu udzielają wsparcia mieszkańcom w zakresie uzupełniania wniosków i kompletowania niezbędnych dokumentów.

Zachęcamy, aby Dzień Ziemi był dla Państwa inspiracją do podejmowania inicjatyw ekologicznych, refleksją nad kruchym światem przyrody oraz zachętą, aby wdrażać nowe nawyki w naszej codzienności, które będą jej sprzyjać.

Mamy jedną planetę, dbajmy o nią każdego dnia, abyśmy mogli cieszyć się jej urokami!

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML