Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Paczkowie

3 maja o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, celebrowana przez księdza Proboszcza Leszka Machulaka oraz księdza wikariusza Piotra Kłonowskiego.

Po zakończeniu nabożeństwa, spod kościoła ruszył tradycyjny pochód pod Pomnik Orła Białego, któremu przewodziła Bialska Orkiestra Dęta. Ulicami miasta przeszli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, liczne reprezentacje i poczty sztandarowe paczkowskich szkół. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli Związku Emerytów i Rencistów, reprezentantów ugrupowań politycznych oraz dyrektorów jednostek podległych.

W pochodzie wzięło również udział wielu mieszkańców miasta, którzy zechcieli wspólnie uczcić Święto Konstytucji 3 maja.

Świąteczny nastrój i dostojność tych chwil spotęgowało odegranie przez orkiestrę Hymnu Narodowego. Następnie Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Pan Wiesław Barabasz wystąpili z przemówieniami okolicznościowymi, w których wspominali o wydarzeniach towarzyszących ustanowieniu Święta Konstytucji, o postaciach historycznych, które odegrały znaczącą rolę w historii RP.

Po wystąpieniu okolicznościowym Burmistrz Gminy Paczków przekazał uczniom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamienicy urnę z ziemią z kościoła św. Wojciecha w Poznaniu, miejsca z urną serca gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz spoczynku Józefa Wybickiego autora Mazurka Dąbrowskiego  - hymnu państwowego, którą następnie złożyli pod Pomnikiem Orła Białego. W kolejnej części obchodów uroczystości poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem.  

Dla uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Matki Bożej Królowej Polski w Lisich Kątach w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski odbył się koncert inauguracyjny w ramach XX Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga.

Fotorelacja z uroczystości dostępna pod linkiem:

https://paczkow.pl/3097/fotorelacja-z-obchodow-swieta-konstytucji-3-maja-w-paczkowie.html

Wersja XML