Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Paczków nadal pomaga Ukrainie

W ubiegłym tygodniu po raz kolejny, wyruszyła pomoc humanitarna z Paczkowa na Ukrainę. Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka wraz z Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Panem Marcinem Szaleńcem oraz  Panem Robertem Burzyńskim pracownikiem Urzędu Miejskiego  udali się z wizytą do naszych partnerów, aby okazać im należyte wsparcie.

Przedstawiciele Gminy zawieźli do Tłumacza najpotrzebniejsze artykuły i spotkali się z tamtejszymi władzami samorządowymi. Dostarczyli 1,6 tony żywności, która zostanie rozdzielona dla 1500 uchodźców z Ukrainy wschodniej oraz do szpitala gdzie min. leczeni są ranni żołnierze.

Szczególne podziękowania należą się  darczyńcom, dzięki którym zakupiona została żywność mianowicie firmie Wienerberger Paczków, Famad Paczków, Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych w Paczkowie oraz braciom Mydlarz z Kamienicy.

Na Ukrainie w dalszym ciągu są olbrzymie potrzeby związane zarówno z pomocą żywnościową oraz medyczną dla ludności cywilnej uciekającej przed działaniami wojennymi. Potrzebne są również  środki higieny osobistej oraz środku czystości .

Wierzymy,  że taka pomoc tam na Ukrainie, złagodzi dramatyczne skutki wojny oraz przybliży do jej zakończenia.

Mimo trudnych czasów, które nastały wraz z wybuchem wojny w Ukrainie, Gmina Paczków wraz z miastem Tłumaczem pozostają w stosunkach partnerskich i wspierają się wzajemnie.

Mieszkańcy Miasta Tłumacz są wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie.

 

 

 

 

Wersja XML