Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VIII Aeropiknik – Balonowy Puchar Polski za nami

W dniach 28-30 lipca 2022 r. w Paczkowie i Kozielnie odbył się VIII Aeropiknik. Przy okazji tej cyklicznej imprezy rozegrano także Balonowy Puchar Polski. Na niebie nad miastem i okolicą po raz kolejny pojawiły się kolorowe balony. 

W czwartkowy wieczór 28 lipca na stadionie miejskim w Paczkowie o godz. 19.00,  nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez Burmistrza Gminy Paczków Pana Artura Rolkę, który powitał publiczność oraz gości.

Do Paczkowa zjechało 16 ekip balonowych. O zwycięstwo w dniach 28 – 30 lipca walczyły najlepsze ekipy z kraju. A my dzięki temu… mogliśmy na niebie wypatrywać kolorowych, ogromnych balonów.

Każdy dzień rywalizacji przyciągnął tłumy oglądających. Co prawda w sobotę pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom i w efekcie dyrektor zawodów odwołał zaplanowane loty, mimo to atrakcji  nad Zalewem Paczkowskim nie brakowało.

Podczas trwania imprezy na scenie wystąpiły między innymi zespoły: Long&Junior, Dj Salis & Laser Show, DJ KRIS-B, MR SEBII, DOX oraz POWER PLAY. Nie zabrakło bogato zaopatrzonych stoisk gastronomicznych i handlowych. Amatorzy sportu mogli wziąć udział w  Rajdzie Nordic Walking, dla dzieci również przewidziano szereg atrakcji w tym między innymi animacje, oraz Holi - Święto Kolorów, podczas którego dzieci obrzucały się kolorowymi proszkami. a wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów oraz tworzył wielką barwną chmurę.

Największe emocje wśród widowni wzbudziły oczywiście nocne pokazy, kiedy to czasze balonów oświetlał ogień z palników, a balony tworzyły olbrzymie lampiony a na nich laserowe show.

W sobotni wieczór  wręczone zostało odznaczenie dla Pana Jarosława Wróbla współtwórcę Muzeum Gazownictwa w Paczkowie za zasługi dla Województwa Opolskiego przyznanego przez Sejmik Województwa Opolskiego na wniosek Burmistrza Gminy Paczków Pana  Artura Rolki. Odznaczenie wręczył Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Antoni Konopka. Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Paczków gratulując wyróżnienia oraz dziękując za istotny wkład w utworzenie, rozwój i promocję Muzeum Gazownictwa w Paczkowie.

Następnie  nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników zmagań Balonowego Pucharu Polski. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wyjątkowej i spektakularnej imprezy. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcie: UM Paczków / OKiR Paczków

 

 

 

Wersja XML