Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jarmark Wielkanocny już w sobotę - 19 marca!

W najbliższy weekend na płycie paczkowskiego Rynku stanie Jarmark Wielkanocny. Mieszkańcy dowiedzą się, jakie dekoracje i regionalne potrawy mogą zagościć na ich śniadaniu wielkanocnym. To jednak nie wszystkie atrakcje, które 19 marca br. czekają w sercu Paczkowa.

O godz. 10:00 nastąpi uroczyste otwarcie. Na Jarmarku Wielkanocnym w Paczkowie będzie można znaleźć zarówno tradycyjne przysmaki, jak i ozdoby, które zainspirują do stworzenia odpowiedniego nastroju.  

Jest to doskonała okazja do uzupełnienia zapasów o niezbędne produkty potrzebne do przygotowania dań kojarzących się z tym szczególnym okresem. Zakupić będzie można tradycyjnie wędzone kiełbasy, szynki, świeże  ryby morskie, oscypki, ciasta świąteczne, zioła, przyprawy oraz wyroby garmażeryjne. Wielbiciele słodyczy ucieszą się ze stoiska z krówkami i żelkami.

W Wielkanoc warto zadbać także o pięknie przyozdobiony stół. Szeroki wybór rozmaitych dekoracji zapewnią szkoły i stowarzyszenia z terenu Gminy Paczków. Na stoiskach pojawią się stroiki, baranki, bazie, kurczaczki czy pisanki. Dzięki tym elementom w domach z pewnością zapanuje wyjątkowa, wiosenna atmosfera. Jeżeli z okazji świąt obdarowujemy bliskich upominkami, doskonałym pomysłem będzie zakupienie oryginalnych wyrobów rękodzielniczych, w tym wykonanych techniką decoupage.

Podczas trwania jarmarku każdy chętny będzie mógł wziąć udział w wykonywaniu czterometrowej, kolorowej palmy, która ubarwi centrum naszego miasta.

Ponadto animatorzy, w postaci Królika, Pani Wiosny, czy Kurczaka przeprowadzą różne konkursy, gry i zabawy o tematyce wielkanocnej wśród dziećmi. Nie zabraknie m.in. wyścigów z jajami wielkanocnymi, poszukiwania zaginionych pisanek w dwóch grupach wiekowych,  przygotowanie wielkanocnego koszyka z wyjaśnieniem symboli świątecznych oraz wiosennych zagadek z kapelusza królika. Dla każdego dziecka przewidziano słodki upominek. W trakcie trwania jarmarku chętne dzieci zostaną zaproszone również do przygotowania świątecznej kartki wielkanocnej. Dla chętnych udostępniona zostanie także foto ścianka  z motywem wielkanocnym.

Jarmark rozpoczynamy w sobotę 19 marca br. o godzinie 10:00 na paczkowskim Rynku. Dołącz do nas, serdecznie zapraszamy!  

Wersja XML