Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dożynki Gminne 2022 - już za nami

27 sierpnia w Paczkowie odbyły się Dożynki Gminne, które są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. To tradycja kultywowana od lat, której celem jest podziękowanie za zebrane plony.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Świętą dziękczynną, celebrowaną  przez proboszcza Parafii ks. Leszka Machulaka.

Następnie spod kościoła ruszył niezwykle barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Bialską Orkiestrę Dętą, który przeszedł na płytę rynku gdzie odbyły się dalsze uroczystości. W korowodzie uczestniczyli przedstawiciele samorządu, zaproszeni goście, mieszkańcy oraz  przedstawiciele i delegacje sołectw niosące wieńce dożynkowe.

Oficjalnego otwarcia Dożynek dokonał Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka przyjmując z rąk Pani Zofii Olszewskiej Starościny Dożynek oraz Pana Jarosława Olszewskiego Starosty Dożynek chleb – owoc ziemi i pracy ludzkich rąk.

W dalszej części uroczystości Burmistrz Gminy Paczków skierował swoje słowa do rolników i wszystkich obecnych, podkreślając wagę pracy polskiego rolnika. Szczególnym źródłem godności pracy na roli jest efekt tej pracy - chleb, od pokoleń będący symbolem dożynek.

Podziękował rolnikom za to, że z tak wielkim szacunkiem odnoszą się do rodzinnej ziemi i z oddaniem kultywują tradycje przodków. To wielka wartość oraz siła polskiej wsi. Następnie złożył podziękowania wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek. Głos zabrali również zaproszeni goście Pan Piotr Wach Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego oraz Pan Paweł Szyra Kierownik Powiatowego Biura ARiMR w Nysie, który odczytał list w imieniu Pana Przemysława Tetłaka  Wicedyrektora Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Dożynki to czas radości i zabawy, dlatego organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Dzieci mogły szaleć na dmuchawcach. Wieczorem odbyła się natomiast zabawa taneczna z zespołem „SYSTEMATIC”.

W czasie radosnej biesiady dożynkowej publiczność bawiła się przy występach zespołów: Starczowianie, Dziewiętliczanki, Ale Babki Plus.  

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania za  pomoc i wsparcie w zorganizowaniu dożynek gminnych wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie tego wyjątkowego wydarzenia. Tylko i wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu udało nam się zorganizować udane i wyjątkowe święto, które cieszy się w naszej gminie tak dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim jednak dziękujemy mieszkańcom za udział w uroczystościach dożynkowych, a tym samym włączenie się w kultywowanie pięknej tradycji święta plonów.

Fotorelacja z uroczystości dostępna pod linkiem:

https://paczkow.pl/3173/dozynki-gminne-2022-fotorelacja.html

Wersja XML