Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

NOC Z ANDERSENEM

„Noc z Andersenem” – to międzynarodowa impreza czytelnicza skierowana do czytelników w wieku 7-11 lat, korzystających z Biblioteki.

Noc z 1 na 2 kwietnia najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję spędzić w paczkowskiej Bibliotece, gdzie przygotowano dla nich wiele atrakcji i zabaw takich jak: spotkanie z Andersenem i Dziewczynką z zapałkami, szukanie skarbów, nocna wycieczka do Muzeum, gry i zabawy z książką, rozmowy na czacie z dziećmi nocującymi w bibliotekach innych krajów Europy i wiele innych.

Jest to impreza całonocna bowiem zaproszone dzieci nocować będą pomiędzy bibliotecznymi regałami, na dmuchanych materacach. Będą też wspólnie przygotowywać kolację i śniadanie. Do tradycji „Nocy z Andersenem” należy sadzenie pamiątkowych drzewek, co również jest zaplanowane i odbędzie się rankiem 2 kwietnia w parku miejskim.

Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzenia duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Imprezę tą zapoczątkowali i upowszechnili bibliotekarze Republiki Czeskiej. Stopniowo  w organizację imprezy włączyły się biblioteki publiczne z innych krajów europejskich, w tym Polski. 

Nasza Biblioteka włączy się do tej imprezy po raz siódmy, a w paczkowskiej Bibliotece nocować będzie 20 dzieci.

Uczestnictwo w „Nocy z Andersenem” i program nocy uzgodniony jest z głównym koordynatorem imprezy – Biblioteką w Uherskim Hradiště, w Czechach, która to dla każdego uczestnika przygotowała także graficzne pamiątki zaprojektowane przez wybitnych czeskich artystów-plastyków.

 

Wersja XML