Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Narodowe Czytanie 2022 w Dziewiętlicach

W Wiejskim Domu Kultury w Dziewiętlicach 26 września 2022 r.  w poniedziałkowe popołudnie odbyła się kolejna odsłona jubileuszowej edycji „Narodowego Czytania 2022”. Publiczność wysłuchała fragmentów „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wszystkich przybyłych powitała Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dziewiętlicach i radna Małgorzata Stano. Zauważyła, że „dzisiejszy czas nastraja do pewnej refleksji, to wszystko, co wokół nas się dzieje jest powodem do pewnej zadumy i zmusza nas do pewnego przemyślenia, co możemy i co powinniśmy zrobić, co przed nami i jaka będzie przyszłość. I to właśnie tak bardzo mocno nawiązuje do tych dawnych romantycznych idei, i do tego, o czym pisali wieszcze. My dzisiaj możemy się cieszyć Wolną, Niepodległą Polską, i daj Boże, aby cały czas tak było, bo już niedaleko od nas za wschodnią granicą toczy się bój o tą wolność”. Wskazała, że idee romantyczne stanowią bardzo ważną cząstkę każdej polskiej duszy.

Do wspólnego czytania z podziałem na role „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza włączyli się: Burmistrz Gminy Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Barabasz, radny Rady Miejskiej Bronisław Wiśniowski, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dziewiętlicach i radna Małgorzata Stano, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy sołectwa Dziewiętlice: Wanda Kozak, Justyna Ruchała, Elżbieta Cebula, Patrycja Cebula, Nikola Olejnik, Józefa Stenka, Violetta Wezner, Żaneta Trytko, Oliwia Trytko, Natalia Hajduk, Renata Wojtas.

Uroczystość uświetnił występ muzyczny Zespołu „Dziewiętlicznki”

Organizatorami tegorocznej edycji „Narodowego Czytania 2022 w Dziewiętlicach” byli: Burmistrz Gminy Paczków, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dziewiętlicach, Rada Sołecka w Dziewiętlicach, Biblioteka Publiczna w Paczkowie i OKiR w Paczkowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację „Narodowego Czytania 2022”, i którzy przyczynili się do uświetnienia tego podniosłego wydarzenia.

 

 

Wersja XML