Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

INVEST IN PACZKÓW

 • O GMINIE

  Paczków.jpeg
  Gmina Paczków leży w południowo-zachodniej części Województwa Opolskiego, w Powiecie Nyskim, na podsudeckim szlaku wiodącym z Nysy do Kłodzka, będącym elementem trasy łączącej Śląsk i Małopolskę z Kotliną Kłodzką. Teren wyróżnia się ciekawymi zabytkami kultury i licznymi walorami przyrodniczo-krajoznawczymi, m.in. zróżnicowaną rzeźbą terenu, sąsiedztwem trzech zbiorników wodnych (Jezioro Otmuchowskie, Jezioro Nyskie i Zalew Paczkowski) oraz wspomnianą bliskością Ziemi Kłodzkiej i Sudetów. Gmina Paczków od zachodu i północy graniczy z województwem dolnośląskim (Gmina Złoty Stok, Gmina Kamieniec Ząbkowicki i Gmina Ziębice), od wschodu z Gminą Otmuchów, a od południa z Republiką Czeską. Teren Gminy przecinają dwa ważne trakty komunikacyjne. Pierwszy z nich to droga krajowa nr 46 (tzw. trasa podsudecka), biegnąca z Częstochowy przez Opole i Nysę do Kłodzka, natomiast drugi (droga wojewódzka nr 382) prowadzi w okolice Świdnicy (przez Ząbkowice Śląskie, możliwość skomunikowania z drogą krajową nr 8 - kierunek Wrocław). W niedalekiej przyszłości powstanie droga S8 .
  Data publikacji:
 • DLACZEGO WARTO TU ZAINWESTOWAĆ

  RPF (23) — kopia.jpeg
  Paczków to wyjątkowe miasteczko Opolszczyzny, które zachwyca prawdziwie malowniczym położeniem, znajduje się u stóp Gór Złotych, sąsiaduje z trzema zbiornikami wodnymi (Jezioro Otmuchowskie, Nyskie i Zalew Paczkowski), niedaleko stąd także do Kotliny Kłodzkiej i pięknych szlaków Sudetów. Poza niezwykłymi walorami przyrodniczo-krajobrazowymi, Paczków to prawdziwa perła historyczna Polski, ze względu na zachowaną w znakomitym stanie średniowieczną architekturę, wypełniającą miasto. Najważniejsze zabytki, które warto zobaczyć w Paczkowieto to ratusz wraz z górującą nad nim wieżą, mury obronne o długości 1200 m z 19 basztami łupinowymi i 4 bramami, Kościół pw. św. Jana Ewangelisty. Ponadto można zwiedzić Muzeum Gazownictwa oraz Metamuzeum Motoryzacji.
  Data publikacji:
 • WSPARCIE DLA INWESTORA

  herb paczkowa.png
  Gmina Paczków stara się wspierać obecnych i przyszłych przedsiębiorców działających na jej obszarze. Dlatego też w Urzędzie Gminy powołano Punkt Obsługi Inwestora, składający się z kompetentnych i doświadczonych pracowników, zapewniających pomoc przy realizacji inwestycji. Do zadań Opiekuna projektu należy: przygotowanie informacji o potencjale inwestycyjnym gminy (w tym o ofercie terenów inwestycyjnych, powierzchni biurowych, hal i magazynów); informowanie o zachętach udzielanych przez Radę Gminy, urzędy pracy oraz SSE, parki naukowo-technologiczne i przemysłowe itd.; aktualizacja danych dotyczących oferty inwestycyjnej na portalu Gminy oraz na stronach dedykowanych ofertom inwestycyjnym Gminy oraz dbałość o aktualność informacji, w tym nadzór nad administrowaniem strony/zakładki na stronie JST w tym zakresie; udział w organizowanych przez Gminę Paczków działaniach promujących ofertę inwestycyjną Gminy, w tym opracowywanie prezentacji oraz innych materiałów promujących walory Gminy atrakcyjnej dla inwestorów; udzielanie informacji przedsiębiorcom/ inwestorom, w tym doradztwo oraz prezentacja posiadanej przez gminę oferty inwestycyjnej; organizowanie w razie potrzeby wizyt lokalizacyjnych inwestorów z przedstawicielami władz Gminy i współdziałanie z innymi podmiotami w tym zakresie; podejmowanie działań w ramach opieki poinwestycyjnej firm działających na terenie Gminy Paczków; współdziałanie z podmiotami zaangażowanymi w obsługę inwestora na szczeblu ponadgminnym /ponadpowiatowym, w szczególności z PAIH, SSE i innymi partnerami regionalnymi. Dostępne zachęty inwestycyjne: zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy w następstwie nowych inwestycji na terenie gminy Paczków zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na terenie gminy Paczków; zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na terenie Gminy Paczków.   ,
  Data publikacji:
 • OFERTY LOKALIZACYJNE

  Paczków.jpeg
  Szczegółowe informacje dotyczące oferty Gminy Paczków możecie Państwo znaleźć na stronie bazy ofert inwestycyjnej obsługiwanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.    
  Data publikacji:
 • KONTAKT

  Remont Ratusza (2).jpeg
  KONTAKTY   Gmina Paczków ul. Rynek 1 48-370 Paczków tel. 77 431 67 91 e-mail: um@paczkow.pl   Punkt Obsługi Inwestora: Wojciech Kochan - 77 431 67 91 wew. 115 Ewa Grabowska - 77 431 67 91 wew. 151  
  Data publikacji: 30-09-2022 12:47
Wersja XML