Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Tłumy mieszkańców gminy Paczków przeszło w Orszaku Trzech Króli w Paczkowie

W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 r. w Paczkowie tradycyjnie przeszedł Orszak Trzech Króli. Z roku na rok ilość uczestników powiększa się, pochodowi towarzyszyły setki mieszkańców, którzy przemaszerowali spod kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez Rynek, do szopki ze Świętą Rodziną, wspólnie śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy.

W barwnym przemarszu prowadzonym przez królów: Melchiora, Kacpra i Baltazara wszyscy zgromadzeni przeszli na Rynek gdzie na scenie odbyły się  występy przygotowane przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Paczkowie, młodzież z „Młodych Piątków”, oraz uczniów z Zespołu Szkół w Paczkowie przygotowane przez księdza Tadeusza Komorka.

Po występach wszyscy zgromadzeni przeszli pod kościół pw. św. Jana Ewangelisty, to tam Melchior, Kacper i Baltazar obdarowali Jezusa: złoto dla króla, kadzidło dla Boga i mirrę dla człowieka. Na koniec wydarzenia głos zabrał ks. Proboszcz Leszek Machulak  oraz Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, który podziękował zebranym mieszkańcom, którzy przyszli wspólnie świętować Objawienie Pańskie, a także  podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia w naszej Gminie, między innymi księdzu proboszczowi, księżom wikarym z parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie, pracownikom Ośrodka Kultury i Rekreacji, szkołom oraz przedszkolom
z terenu całej Gminy, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gościc,  Starego Paczkowa, Kamienicy, Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych,  Stowarzyszeniu Kupców i Przedsiębiorców a także współpracownikom.

Ostatnim punktem orszaku  tradycyjnie było wspólne kolędowanie do którego na gitarze przygrywali Proboszcz Parafii Leszek Machulak, Dyrektor Ośrodka Kultury Andrzej Kłoczko oraz Burmistrz Artur Rolka.

To było niesamowite wydarzenie, które zgromadziło tłumy mieszkańców, dlatego już dziś zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.                                                             

 

Wersja XML