Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wielki sukces paczkowskiego karateki!

Od 1 do 3 kwietnia 2015 r. Bydgoszczą zawładnęli karatecy biorący udział w 7 Mistrzostwach Świata Karate Shotokan WSF.

Byli to sportowcy z Palestyny, Indii, Uzbekistanu, Kasachstanu, Turcji, Ukrainy, Czech, Polski i wielu innych krajów. Do grodu nad Brdą przyjechało ponad 130 klubów z 36 państw!

Rozegrano ponad 200 konkurencji indywidualnych i drużynowych z podziałem na wiek, wagę oraz płeć. Nad całością czuwało 75 sędziów (większość zagranicznych). Gościem honorowym był SADASHIGE KATO (9 DAN, Japonia), który wraz z Adrianem Popescu-Sacele – szefem rumuńskiej fedeacji ESF przeprowadził przed wydarzeniem seminarium karate, którym udział wzięło ponad 300 zawodników.

Po raz pierwszy w Polsce, w zawodach uczestniczyły osoby niepełnosprawne – na wózkach inwalidzkich i z upośledzeniem umysłowym. Oni także otrzymali medale. Ogromny sukces podczas zawodów odniósł paczkowianin Mirosław Szpyt, prowadzący na co dzień Klub Karate-do Shotokan Funakoshi w Paczkowie. 3 kwietnia Komendant Paczkowskiej Straży Miejskiej wraz z kolegami z Ząbkowickiego Klubu Karate Do Bogdanem Litwinem i Piotrem Kostro wywalczył srebrny medal w kata drużynowym kategorii MASTERS 46-55 mężczyzn.

Klub Karate-do Shotokan Funakoshi działa w Paczkowie od 1997 r., a jego młodzi podopieczni mają na swoim koncie całe mnóstwo sukcesów. Medal Mirosława Szpyta to jak do tej pory największe osiągnięcie zawodnika paczkowskiego klubu karate. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Wersja XML