Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia”

W środę 13.04.2016 r. Szkoły Stowarzyszeniowe przy ulicy Kościelnej już po raz dziesiąty zorganizowały Dzień Żonkila – coroczną zbiórkę pieniędzy dla pacjentów Hospicjum Auxilium św. Amolda Janssena w Nysie.

Uczniowie szkoły prowadzili zbiórkę na ulicach miasta, a za każdą, nawet najdrobniejszą sumę, nagradzali darczyńców żonkilem – symbolem nadziei. Następnie w szkole odbył się niezwykle poruszający spektakl słowno-muzyczny pt. „Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia”, przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem pani Elżbiety Marczyk.

W uroczystości wzięli udział goście z Nysy, wraz z kapelanem hospicjum księdzem Wacławem Leśnikowskim,  Burmistrz Gminy Paczków – Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej – Wiesław Barabasz, władze oświaty oraz zaproszeni goście. Młodzież wykazała się niezwykłym talentem teatralnym i artystycznym, prezentując spektakl poświęcony tematyce przemijania, upływającego czasu i najważniejszych wartości w życiu, jakimi są miłość i przyjaźń. Po przedstawieniu wszyscy goście wzięli udział w pochodzie ulicami Paczkowa w Marszu Nadziei, prowadzonym przez orkiestrę dętą z Nysy.

Cieszymy się bardzo, że mieszkańcy Paczkowa z sympatią i otwartym sercem przyjmowali żonkila w zamian za datek. Dziękujemy w imieniu organizatorów za życzliwość oraz hojność w wspieraniu chorych przebywających w nyskim hospicjum.

Przypominamy, że w niedzielę 24 kwietnia wolontariusze będą kwestowali na rzecz hospicjum, po mszach świętych w gminie Paczków.

 

 

 

Wersja XML