Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

Biblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy w Paczkowie zaprasza na spotkanie autorskie ROBERTEM  MAKŁOWICZEM, które odbędzie się 5 czerwca 2016 (niedziela)  o godz. 18:00 w czytelni Biblioteki.

Robert Makłowicz, urodzony w 1963 roku w Krakowie, dziennikarz, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Nauki pobierał na wydziałach prawa i historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w sposób wysoce niesystematyczny oraz wybiórczy, gdyż żadnego z tych kierunków nie ukończył. Historią pasjonuje się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tejże dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.
Pozostałe zainteresowania nazwać można szeroko rozumianą konsumpcją – od literatury (ulubieni autorzy: Joseph Roth i Andrzej Bobkowski), poprzez muzykę (od punk rocka po Bartóka, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni ludu Csángó), po destylaty owocowe (zwłaszcza z gruszek Williams, morwy, pigwy, śliwek, jabłek, moreli oraz mieszane), wina (koniecznie grüner veltliner pinot noir) oraz kuchnię (przedziwna predylekcja do mamałygi z bryndzą oraz skwarkami z wędzonej słoniny).

W trakcie spotkania będzie można nabyć nową książkę kucharską Pana Roberta Makłowicza i uzyskać autograf autora.

Spotkanie skierowane jest do zarejestrowanych czytelników Biblioteki.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc Biblioteka prosi czytelników o odbiór bezpłatnych zaproszeń („miejscówek”) wydawanych codziennie w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wersja XML