Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VI Noc Muzeów w paczkowskim Muzeum Gazownictwa już za nami

13 maja w piątek między godziną 19:00 a 23:00 w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie już po raz VI odbyła się Noc Muzeów – wydarzenie, które przyciąga do Muzeum wielu mieszkańców i turystów.

 „Szafa grająca – Przebojowy Zbiornik”, w której Albert Einstein, przy pomocy zgromadzonych widzów "tchnął życie" w manekina, grającego na trąbce, zwiedzanie z fabułą „Teatr cieni” oraz pokaz tańca z ogniem – Fire Show, to atrakcje, które czekały na przybyłych gości.

Licznie zgromadzeni turyści mogli również podziwiać stałe ekspozycje, związane z polskim gazownictwem, zapoznać się z historią, działającej do 1977 r paczkowskiej gazowni. Nocne zwiedzanie swoim występem uświetnili artyści Studia Piosenki „Voices” z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

Podziękowania należą się panu Andrzejowi Zabłockiemu, który opracował koncepcję nocnego zwiedzania, właścicielce BP Tera Tour – pani Teresie Stańczyc-Bednarz, grupie młodzieży, która z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem umilała gościom zwiedzanie oraz aktorom Teatru Amatorskiego „Rodzice-Dzieciom” z Kamieńca Ząbkowickiego, którzy po raz kolejny zapewnili niezapomniane wrażenia. Oczywiście nie można zapomnieć o gospodarzu Muzeum Gazownictwa – panu Wojciechu Kalfasie, który z ogromną pieczołowitością prowadzi placówkę, tak aby była wizytówką naszego miasta.

Po raz kolejny zwiedzanie wieczorową porą cieszyło się dużym zainteresowaniem, a impreza zakończyła się spektakularnym pokazem Fire Show, który zachwycił zebranych gości.

 

 

 

 

 

 

Wersja XML