Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rozpoczynamy wielkie odliczanie do Dni Paczkowa!

W piątek 3 czerwca br. ruszają Dnia Paczkowa 2016 połączone ze Świętem Województwa Opolskiego, które będą trwać do 5 czerwca na paczkowskim Rynku.

W pierwszy dzień Dni Paczkowa – 3 czerwca organizatorzy zaplanowali wydarzenia na placu Ośrodka Kultury i Rekreacji – ul. Wojska Polskiego 32. Piątkowa impreza to Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka podczas, którego całymi rodzinami będzie można wziąć udział w sportowym turnieju rodzinnym, programie cyrkowo- rozrywkowym oraz obejrzeć kino familijne w ramach kolejnej edycji Zaczarowanego Ekranu.

Pod Chmurką wyświetlone zostaną filmy „Mały Książę”, „Asterix i Obelix w służbie jej królewskiej mości”. Impreza rozpoczyna się o godz. 16:00, w tym samym dniu od godz. 10:00 Biblioteka Publiczna w Paczkowie zaprasza wszystkich do obejrzenia Wystawy Lalek „ Poczet Królów i Książąt Polskich”.  

Natomiast sobota - 4 czerwca br. obfitować będzie w liczne atrakcje ze względu na odbywające się w Paczkowie Święto Województwa Opolskiego połączone z Piknikiem z Funduszami Europejskimi. Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 14:00 na paczkowskim Rynku, gdzie Oddział 0410 - Paczków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych wypuści gołębie pocztowe jako symbol otwarcia imprezy, a także jako uhonorowanie  zakończenia  Pucharu Wojewódzkich Lotów Gołębi Pocztowych.

Tym samym w godzinach od 14:00 do 18:00 przewidziano darmową strefę rozrywki, edukacji i degustacji. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w strefie edukacji prezentować będzie innowacyjne atrakcje o charakterze interaktywnym, edukacyjnym, naukowym, rozrywkowo-technicznym, eksperymenty. Jedną z atrakcji będzie Edukacyjny Plac Zabaw, w którym będzie można zbudować własną tamę wodną oraz zasilić różne rodzaje żarówek siłą własnych mięśni na rowerze –elektrowni. Organizatorzy zapraszają najmłodszych i nieco starszych do strefy rozrywki, gdzie skorzystać będzie można z dmuchanych zjeżdżalni, zamków do skakania, suchego basenu z kulkami, trampoliny czy eurobungee. Natomiast członkowie sieci Kulinarne Dziedzictwo Opolskie, przedstawiciele LGD z terenu województwa opolskiego oraz producenci produktów tradycyjnych naszego regionu przygotują pyszne degustacje i prezentacje.

Już od godz. 10:00 Bractwo Rycerskie Zamku Będzin uroczyście otworzy Piknik Rycerki oraz kolejny dzień trwania imprezy. Szeroki wachlarz imprez towarzyszących, w tym dniu, gwarantuje niezapomniane wrażenia dla dzieci i dorosłych. W sali Ośrodka Kultury o godz. 14:30 odbędzie się spektakl dla dzieci „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle” w wykonaniu Teatru im. J. Kochanowskiego z Opola. Organizatorzy oraz Filharmonia Opolska zapraszają na warsztaty ekologiczno- artystyczne „Ulubione kwiaty trzmiela” do Muzeum Gazownictwa o godz. 17:00.

Natomiast w godz. od 9:00 do 13:00 na Stadionie Miejskim w Paczkowie odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, gdzie warto przyjść i pokibicować naszych strażakom. Wystartują zarówno drużyny męskie, żeńskie jak i młodzieżowe. W tym samym czasie, czyli w sobotni poranek odbywają się Wojewódzkie Zawody Wędkarskie w kat. szkół podstawowych i gimnazjalnych na Stawie „RELAX”  przy Basenie Miejskim i zawody spinningowe dla dorosłych na rzece Nysa Kłodzka, od tamy w stronę ul. Miraszewskiego. Ponadto na hali sportowej trwać będzie od godz. 10:00 Opolski Festiwal Sztuk Walki.

Sobotnią gwiazdą wieczoru o godz. 18:00 będzie zespół BIG CYC, czyli legenda polskiego rocka. Zespół istnieje od 27 lat i gra w tym samym składzie co jest pewnym fenomenem na polskiej scenie muzycznej.  Big Cyc debiutował w marcu 1988 roku w małym klubie studenckim Balbina w Łodzi. Początkowo Big Cyc miał być tylko jednorazowym wygłupem studenckim. Zespół szybko jednak zdobył popularność swymi bezkompromisowymi i ironicznymi tekstami stając się po latach jednym z najbardziej popularnych zespołów rockowych w Polsce.

Brak opisu obrazka

Big Cyc nagrał 17 płyt (ostatnia pod tytułem "Jesteśmy najlepsi" ukazała sie w 2015 roku). Płyty zespołu sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 mln egz.  Zespół Big Cyc ma na swoim koncie liczne Złote i Platynowe Płyty, ponad 5 tys. zagranych koncertów, 40 teledysków jak również udział w kilkudziesięciu  muzycznych widowiskach telewizyjnych. Big Cycem jest laureatem kilku nagród muzycznych m.in. tytułów „Przebój Roku” (Berlin Zachodni), Zespół Roku” (Big Cyc), a także sam Skiba jako „Autor Tekstów Roku” w 1991 w plebiscycie pisma Rock and Roll oraz nagrody stacji radiowych Play Box w 1997 roku za przebój roku „Makumba”.

Big Cyc wielokrotnie brał udział we wszystkich najważniejszych imprezach muzycznych w Polsce takich jak festiwal rockowy w Jarocinie, festiwal rockowy Odjazdy w Katowicach, festiwal rockowy w Węgorzewie, festiwal piosenki w Opolu, festiwal Top Trendy w Sopocie, Przystanek Woodstock, trasach muzycznych Inwazja Mocy RMF FM, koncertach Lata z radiem, koncertach sylwestrowych dla stacji TVP2 i telewizji Polsat. Zespół koncertował też wielokrotnie zagranicą m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Austrii, Holandii, Anglii, Szkocji, Irlandii, Finlandii, Holandii, Belgii, Szwajcarii.    

Zespół użyczył muzykę do kilku filmów oraz spektakli teatralnych. Powstały na jego temat prace magisterskie i książki. Najsłynniejsze pyty zespołu to „Z partyjnym pozdrowieniem” (1990), „Nie wierzcie elektrykom” (1991), "Miłość, muzyka, mordobicie" (1993) „Wojna plemników” (1994) „Z gitarą wśród zwierząt” (1996), „Świat według Kiepskich” (2000), „Zmień z nami płeć” (2002), , „Moherowe berety” (2005),  "Szambo i perfumeria" (2009), "Zadzwońcie po milicję" (2011).

Zespół od lat pozostaje wierny swej specyficznej formule opisywania świata z ironicznym dystansem podpartym muzycznym brzmieniem z okolic punk rocka, ska i reggae. Od początku istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bierze udział w koncertach WOŚP.     

Podczas sobotnich wydarzeń nie zabraknie pokazu startu balonu z Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu.(godz.18:30), widowiskowego Pokazu Tańca Ognia o godz. 21:30. Przed nim o godz. 20:00 wystąpi grupa HOWERLA, czyli polsko-ukraiński zespół folk - rockowy z Wrocławia, czerpiący muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i lemkowskiej muzyki ludowej. Na oryginalny charakter zespołu składa sie fuzja muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami inspirowanymi rockiem, jazzem, reggae, ska. Zespół śpiewa w językach: ukraińskim, lemkowskim i polskim. Połączenie mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i melodyjnym, słowiańskim wokalem tworzy niezwykle żywiołowe i energetyczne widowisko muzyczne. Na zakończenie sobotniej edycji Dni Paczkowa przewidziano do późnych godzin nocnych wspólną zabawę z Dj FOX.

Kolejny dzień imprezy, czyli 5 czerwca br. (niedziela) rozpoczniemy od pokazu Klubu Karate Do Shotokan FUNAKOSHI Paczków, następnie sceną zawładną rozmaite rytmy muzyczne, w myśl zasady „dla każdego coś dobrego”.  O godz. 14:00 wystąpią zespoły śpiewacze: Dziewiętliczanki, ECHO, KGW Kamienica. Kolejnym punktem programu będą prezentacje artystyczne Domu Kultury z Ozimka, czyli Zespoły Mażoretkowe oraz Zespół Tańca Orientalnego. O godz. 16:00 na scenie odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Górażdże, w ramach trwającego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga. W ramach Paczkowskiej Sceny Muzycznej wystąpią o godz. 18:00 zespoły KALIBER, DIFFERENT oraz CHROMOSOM X.

Dni Paczkowa 2016 zakończymy Wieczorem Disco Polo, czyli występem o godz. 20:00 grupy SYSTEMATIC, składającego się z wokalistów: Piotra Molendy i Marka Domagały, pochodzących z Ogrodzieńca. Zespół w październiku 2009 zadebiutował na szklanym ekranie w programie Muzyczny Relax w TVS z piosenką Marzenia i sny. Zespół wydał dwie płyty zatytułowane: Marzenia i sny oraz Zaczaruj mnie. Obecnie singlem Oczy niebieskie, usta malinowe zapowiadają trzecią płytę.

Wieczór Disco Polo zakończy o godz. 22:00 MILANO, czyli jeden z czołowych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tanecznej. Grupa wypromowała liczne własne przeboje, m.in.: Bara bara, Jasnowłosa, O Tobie kochana, Dla nas, Brązowe oczy, Jesteś moją naj, Puste słowa, Tylko Ty, Jesteś mym marzeniem, Zawołaj mnie, Złota plaża, To niemożliwe, Wszyscy razem, Everybody frytki czy Wakacje, a także adaptacje piosenek rosyjskich (np. Kasiu Katarzyno, komp. Andriej Dierżawin).

W trakcie niedzielnej edycji Dni Paczkowa nie zabraknie oczywiście imprez towarzyszących: Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt (godz. 9:00 – hala GCSiR), pokazy i warsztaty rękodzieła ludowego (godz.13:00), pokazy sikawek konnych (godz. 13:30), spektakl przy Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej pt. “Legendy o Paczkowie” (godz. 16:00), wernisaż pleneru malarskiego “Sztuka Blisko Nas”, a także spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem w Bibliotece Publicznej (godz.18:00).

Marszałek Województwa Opolskiego, Burmistrz Gminy Paczków oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji serdecznie zapraszają do udziału w Dniach Paczkowa 2016 połączonego ze Świętem Województwa Opolskiego. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie i wspólnie w czerwcowy weekend będziemy świętować dni naszego miasta oraz województwa. Serdecznie zapraszamy do Paczkowa!

Brak opisu obrazka

Wersja XML