Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Udana majówka krwiodawców

W sobotę 21 maja br.  w Paczkowie odbył się coroczny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża i ich rodzin. 

Impreza jak zwykle zorganizowana została w parku zakładowym paczkowskiej Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych. Pogoda i frekwencja dopisała, na festyn przybyło ponad 90 osób. Swoją obecnością krwiodawców zaszczycili: Burmistrz Gminy Paczków pan Artur Rolka oraz Prezes FAMAD -u pan Mieczysław Fluder.

Organizatorzy: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy FAMAD w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali ciekawy program  tego miłego spotkania, w gronie przyjaciół i znajomych. Tradycyjnie przeprowadzono zawody w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci.

Najwięcej punktów  wystrzelali: Teresa Burba, Paweł Pindel, Aleksandra Kania, zajmując tym samym I miejsca. Puchary otrzymali również: Bożena Burzyńska, Franciszek Kupczak, Igor Jakus (II miejsca) oraz  Bożena Kupczak,  Ryszard Wandzel, Krzysztof Bakiera (III miejsca). Dużym powodzeniem cieszyła się też gra w bule, którą rozgrywano w grupach dla dzieci i dorosłych. W tej konkurencji prym wiedli: Kacper Gajewski i Piotr Wandzel.

Młodsi uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować swoich sił w rzutach lotkami do tarczy, w rzutkach „Piramida” oraz w grach sportowych. Najlepszymi wynikami w tych dyscyplinach popisali się: Maciej Olejnik, Przemek Wandzel, Amelia Kania.  Podczas imprezy odbył się też konkurs wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu. Test najlepiej rozwiązał pan Artur Rolka. Dodatkową atrakcją  był pokaz Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 PSP w Paczkowie. Każdy mógł zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego, spróbować swoich sił w gaszeniu „pożaru”.  

W trakcie zmagań sportowych można było posilić się kiełbaską i kaszanką z grilla oraz grochówką, napojami i słodyczami.  Puchary za zawody strzeleckie ufundowało Starostwo Powiatowe w Nysie, natomiast nagrody za quiz -  ZOR PCK w Otmuchowie. Pozostałe nagrody oraz poczęstunek  zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej  na działalność  w ramach pożytku publicznego. Festyn sponsorował również  Prezes FAMAD-u. 

Organizatorzy dziękują uczestnikom  za liczne przybycie oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu wspaniałej zabawy. A tym samym zapraszają na kolejny piknik we wrześniu.

 

Wersja XML