Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego "Szlakiem Habsburgów"

18 maja bieżącego roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego zrealizowanego przez klasy 2a i 2c Publicznego Gimnazjum im.  Polskich Noblistów w Paczkowie. Projekt nosił nazwę „Szlakiem Habsburgów”  i dotyczył dwóch krajów środkowoeuropejskich: Austrii i Węgier. Do współpracy w przygotowaniu  imprezy  zaproszono, jak co roku młodzież ze Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych „WIĘŹ” oraz kilku uczniów z innych klas gimnazjum.

Ze względu na niesprzyjającą aurę uroczystość odbyła się tym razem w budynku gimnazjum, a nie jak w poprzednich latach na paczkowskim Rynku. Pogoda nie dopisała, ale dopisali goście. Na uroczystość przybyli Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Barabasz, Sekretarz Gminy Paczków Iwona Cymara oraz Naczelnik Wydziału Oświaty – Katarzyna Rolka. Na uroczystości nie zabrakło również dyrektora Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie - Andrzeja Kłoczko, młodzieży oraz nauczycieli szkół podstawowych, przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, i uczniów gimnazjum. Przed rozpoczęciem imprezy uczniowie rozstawili stoiska, przy których zaprezentowali prace artystyczne związane z tematyką projektu. Można było podziwiać m.in. prace plastyczne przedstawiające najbardziej znane miejsca oraz zabytki w obu krajach, karykatury postaci historycznych, figurki z gliny przedstawiające słynną cesarzową Austrii i królową Węgier Sisi. Na wszystkich miłośników kulinariów czekały stoiska z posiłkami, przy których każdy mógł skosztować znanych potraw węgierskich i austriackich. Niewątpliwie największą atrakcją uroczystości były występy artystyczne uczestników projektu. Licznie zgromadzona widownia nagradzała rzęsistymi brawami młodzież gimnazjum oraz młodzież ze Stowarzyszenia „WIĘŹ”, prezentującą popularne piosenki austriackie i węgierskie oraz tańce znane i lubiane w obu krajach. Występy artystyczne przeplatano informacjami, anegdotami oraz ciekawostkami związanymi z kulturą oraz tradycją Węgier i Austrii. Pod koniec  imprezy zorganizowano również konkurs wiedzy o zaprezentowanych krajach, do którego zaproszono uczniów szkół podstawowych.         

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu oraz uroczystości podsumowującej i czekamy z niecierpliwością na kolejny uroczysty finał projektu edukacyjnego w 2017 roku.

 

 

 

Wersja XML