Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Za nami Święto Województwa Opolskiego i Dni Paczkowa – 3 dni wspaniałej zabawy!

W dniach 3-5 czerwca 2016 r. odbyły się Dni Paczkowa połączone ze Świętem Województwa Opolskiego. To były trzy dni wspaniałej zabawy, które obfitowały w wiele szalenie ciekawych i niezapomnianych wydarzeń.

Obchody Dni Paczkowa rozpoczęły się w piątkowe popołudnie na placu przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie, gdzie odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie wraz z Ośrodkiem Kultury przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Kilka rodzin reprezentujących placówki szkolne, wzięło udział w Sportowym Turnieju Rodzinnym. Ponadto dzieci uczestniczyły w kosmicznych zajęciach plastycznych i podziwiały akrobacje cyrkowców. Na koniec na Zaczarowanym Ekranie pod chmurką tłumnie zgromadzone dzieci obejrzały „Małego Księcia” oraz film o przygodach Asterixa i Obeliksa. Również w piątek w Bibliotece Publicznej w Paczkowie została otwarta Wystawa Lalek „Poczet Królów i Książąt Polskich”, prezentująca rody książęce i królewskie z linii Piastów. Wystawa została przygotowana w formie spektaklu słowno-muzycznego i można ją oglądać do 25 czerwca w godzinach otwarcia biblioteki.

W sobotni poranek o godz.10.00 Bractwo Rycerskie Zamku Będzin przejęło miasto z rąk Burmistrza Artura Rolki, rozpoczynając tym samym Piknik Rycerski, podczas którego mogliśmy przenieść się do epoki średniowiecza. Następnie na paczkowskiej scenie, która stanęła w Rynku zaprezentowały się dzieci i młodzież z Gminy Paczków oraz dziecięcy zespół „Sluníčko” z partnerskiego miasta Javornik w Czechach. Znakiem oficjalnego otwarcia Święta Województwa Opolskiego w Paczkowie, było wypuszczenie o godz. 14.00 – 1000 sztuk gołębi.  W swoim wystąpieniu Marszałek Województwa Opolskiego– Andrzej Buła wyraził  zadowolenie z możliwości wspólnego świętowania z mieszkańcami Gminy Paczków. Burmistrz Paczkowa Artur Rolka – podziękował Marszałkowi Województwa Opolskiego, za docenienie mieszkańców naszego historycznego miasta i wybór Paczkowa na gospodarza Święta Województwa Opolskiego. W dalszej części zostały wręczone nagrody dla zwycięzców w Wojewódzkich Zawodach Wędkarskich, w Wojewódzkich Lotach Gołębi Pocztowych, Opolskim Festiwalu Sztuk Walki, w konkursie „Podróże po krajach Unii Europejskiej” oraz w konkursie poetyckim na limeryk o Paczkowie. Piknik z Funduszami Europejskimi przyciągnął wielu gości, którzy tłumnie odwiedzali przygotowane bezpłatne strefy rozrywki, edukacji i degustacji. Moc atrakcji czekała na dzieci, dla których przygotowano dmuchane zamki, zjeżdżali i karuzele. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również interaktywne gry i zabawy edukacyjne w strefie edukacji oraz wyśmienite potrawy kuchni regionalnej, których można było skosztować w strefie degustacji. Ponadto można było dowiedzieć się, jak działa Opolska Karta Rodziny i Seniora i pobrać wniosek o wydanie karty. Do Paczkowa zawitał również opolski Teatr im. Jana Kochanowskiego ze spektaklem „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle”, który skupił całe rodziny w sali Ośrodka Kultury. Następnie w Muzeum Gazownictwa odbył się koncert w wykonaniu zespołu kameralnego Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera „Ulubione kwiaty trzmiela”. Sobotnią gwiazdą wieczoru był zespół BIG CYC, który porwał zgromadzony tłum do wspólnej zabawy. Ekipa Skiby zaprezentowała największe hity zespołu oraz utwory z nowej płyty „Czarne słońce narodu”. Po koncercie w powietrze wzniósł się balon z Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu, jako zapowiedź IV Aeropikniku – Balonowy Puchar Polski, który odbędzie się 12-15 sierpnia 2016 r. nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. Wiele emocji zapewnił również Pokaz Tańca Ognia, a DJ FOX bawił publiczność do późnych godzin nocnych.

W tym dniu nie zabrakło imprez towarzyszących, które trwały od wczesnych godzin porannych, m.in. Wojewódzkich Zawodów Wędkarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, Opolskiego Festiwalu Sztuk Walki o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego oraz wystawy fotograficznej Jiří Štrajta i spotkań z Katem w Domu Kata w Paczkowie.

Niedziela – trzeci dzień imprezy obfitował w występy zespołów śpiewaczych: Dziewiętliczanki, Echo, KGW Kamienica oraz prezentacje artystyczne Zespołu Mażoretek z Domu Kultury w Ozimku. W godzinach popołudniowych na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Górażdże oraz zespoły Paczkowskiej Sceny Muzycznej: Kaliber, Different i Chromosom X. Wieczorową porą Paczkowianie bawili się przy rytmach muzyki Disco Polo. Tego dnia nie zabrakło również imprez towarzyszących. Pokaz Klubu Karate-do Shotokan Funakoshi przyciągnął fanów wschodnich sztuk walki, a spektakl przy Ścieżce Widokowej „Legendy o Paczkowie” zgromadził miłośników historii i teatru. Wydarzeniem, na które niecierpliwie czekało wielu wielbicieli podróży i dobrej kuchni, było spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem w Bibliotece Publicznej w Paczkowie, podczas którego opowiadał o swojej najnowszej książce „Dalmacja”. Autor od wielu lat związany jest z Dalmacją (regionem Chorwacji), doskonale poznał tamtejszą kuchnię domową i restauracyjną i wielokrotnie gotował typowe dla tego regionu potrawy. Niebywałej rozrywki dostarczył Pokaz Sikawek Konnych i zawodów, w których rywalizowały dwie drużyny z OSP Kamienica i OSP Gościce. W wykonywaniu zaplanowanych zadań i pokonywaniu przeszkód, lepszy wynik uzyskali strażacy z OSP w Kamienicy. Tego dnia wernisażem w Domu Plastyka zakończył się Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka Blisko Nas”, w którym uczestniczyli artyści z Polski, Czech oraz miasta partnerskiego Uzès we Francji.

Przez trzy dni w Paczkowie bawiło się kilkanaście tysięcy osób. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Dziękujemy sponsorom za wkład i zaangażowanie w organizację Dni Paczkowa i Święta Województwa Opolskiego. Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które pomogły w przygotowaniu imprez towarzyszących, będących wspaniałym dopełnieniem głównych wydarzeń.  

Podziękowanie za wkład i zaangażowanie w organizację wydarzenia dla TAURON DYSTRYBUCJA S.A.

                                                                  

Dni Paczkowa i Święto Województwa Opolskiego zorganizowane na paczkowskim Rynku odniosła wielki sukces, dlatego też z przyjemnością będziemy kontynuować tradycję Dni Paczkowa w centrum miasta.

 

 

 

 

Wersja XML