Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Na początku czerwca odbył się VII Frankenstein Carp Meeting

Adam Kowalczuk i Mariusz Korecki z Genesis Team Poland zostali zwycięzcami VII edycji zawodów Frankenstein Carp Meeting (Dolnośląsko-Opolski Meeting Karpiowy) odbywających się w dniach 1-5 czerwca 2016 r. nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie.  

W zawodach startowało 31 drużyn z różnych regionów Polski. Zwycięzcy zakończyli zmagania z wynikiem 27,380 kg (3 ryby). Drugie miejsce przypadło drużynie Mikołów III w składzie Andrzej Mateja/Dawid Matysek – 16,920 kg (3 ryby), a trzecie Teamowi Ząbkowice Śląskie Daniel Ciepierski / Józef Ciepierski – 11,460 kg (1 ryba).

Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa z trzech powodów. Po pierwsze udział wzięła rekordowa liczba uczestników (67), po drugie tym razem pogoda dopisała, a po trzecie złowiono więcej karpi niż w poprzednich sześciu edycjach łącznie. W sumie do klasyfikacji zaliczono 11 karpi powyżej 2 kg, kilka ryb złowiono poniżej 2 kg i zgodnie z tradycją kilkadziesiąt leszczy nie wliczanych do klasyfikacji. Warto dodać, że kilka ryb zostało spiętych, a zdarzył się przypadek, że ekipa na stanowisku 4 pięciokrotnie przegrywała walkę z cyprinusami kończąc całe zmagania z wynikiem zerowym.

Ryby łowiono od pierwszej do ostatniej doby niemalże na całej linii brzegowej. Największą na stanowisku nr 32 wyholował Daniel Ciepierski – 11,460 kg. Pozostałe miejsca zajęli:

IV miejsce – Lucjan Stachnik / Krzysztof Kocierz (Paczków) – 10,510 kg

V miejsce – Grzegorz Jarosz / Marcin Nagaj (GM Karp Team) – 8,280 kg

VI miejsce – Tomasz Ferenc / Alan Zamojski (Team Nysa) – 7,980 kg

VII miejsce – Krzysztof Czarnynoga / Łukasz Leśniak (Genesis Team Poland) – 6,570 kg

Wszystkie sklasyfikowane zespoły otrzymały nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano również łódkę zanętową KARPIK 3, która stała się własnością Macieja Garbowskiego.

W tym miejscu organizatorzy składają serdeczne podziękowania patronom i sponsorom dzięki, którym zarówno poziom organizacyjny zawodów jak i prestiż rosną z każdym rokiem systematycznie w górę. Podziękowania kierowane są również w stronę patronów medialnych, którzy zawsze są pomocni w promocji wydarzenia jak i publikują bezpłatnie relacje z zawodów.

Patroni i sponsorzy: Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, Burmistrz Paczkowa Artur Rolka, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk, Burmistrz Barda Krzysztof Żegański, RZGW Wrocław, PZW Okręg Wałbrzych, PZW Koło Ząbkowice Śląskie, Aller Aqua, Sklep Baitbox, Sklep Zoologiczno-Wędkarski Ziębice Józef Wyspiański, GenesisCarp, KB Desant, KMG Serwis Kamieniec Ząbkowicki, Sołtys Wsi Kozielno.

Patroni medialni: Karp Max, TV Sudecka, Forum-Karpiowe.pl, Express-Miejski.pl , DOBA.pl, Gazeta Ząbkowicka.

 

 

Wersja XML