Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Popularyzacja twórczości noblisty w przedszkolach w gminie Paczków

W Roku Sienkiewiczowskim Zespół Szkół w Paczkowie zaprosił przedszkolaki z gminy Paczków do upamiętniania twórczości naszego wielkiego rodaka.

W dniu 15 czerwca 2016 r. zainaugurowana została akcja „Paczków czyta dzieciom”,a pierwsze czytanie miało miejsce w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Trzeboszowicach. Utwór "Bajka" Henryka Sienkiewicza przybliżyli młodym słuchaczom: pani Dyrektor Zespołu Szkół w Paczkowie Martyna Nakonieczny, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Wiesław Barabasz, nauczyciel ZS pani Jolanta Kalisz oraz licealistki: Dominika, Magda i Nikola.Młodym słuchaczom podobała się z pewnością „Lokomotywa” J. Tuwima, a do czytających dołączyły pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Małgorzata Rokosz oraz pani Dorota Ziemianek. W świecie baśni i bajek możemy mieć wielu przyjaciół, przeżyć wspaniałe przygody. Dlatego zaprosiliśmy również do wspólnego czytania przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Paczkowie. Drugie czytanie miało miejsce również 15 czerwca 2016 r.Dziękujemy za wsparcie akcji „Paczków czyta dzieciom” przez Urząd Miejski i Radę Miejską w Paczkowie. Została ona przyjęta ze sporym zainteresowaniem najmłodszych i z pewnością będzie kontynuowana. Szczególne podziękowania dla wszystkim uczestników i współorganizatorów akcji. Pamiętajmy – „Bajka w pamięci zostanie, z pamięci przejdzie do serca, z serca w życie praktyczne i wyda owoc, owoc pożyteczny”.

My również dziękujemy za możliwość uczestnictwa w projekcie „Paczków czyta dzieciom”. Popularyzacja czytelnictwa jest istotnym elementem w edukacji i rozwoju każdego dziecka, dlatego też z ogromną przyjemnością zaangażowaliśmy się we współorganizację tej akcji. Szczególne podziękowania należą się pani Jolancie Kalisz – koordynatorce przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze wspaniałą przedszkolną publicznością.

 

 

                                                                                             

Wersja XML