Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Dobrze ten schował, kto schował w pamięci".Wspomnienia o mojej, twojej, naszej szkole

Za nami jest już uroczyste otwarcie wystawy poświęconej nauczycielom Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie pn. „W oknie wspomnień”. Wernisaż był zarazem otwarciem projektu zwanego „Almanach nauczycieli LO w Paczkowie”, jak  i uroczystym zamknięciem Roku Jubileuszowego. Szacowna Jubilatka z okazji 70–lecia miała symboliczny tort i przyjęła wiele życzeń dalszej świetności i godnej służby na rzecz regionu.

Szkolne lata to czas kształtowania się poglądów, wybierania drogi życiowej, intensywnego rozwoju. W tej drodze młodemu człowiekowi towarzyszą nauczyciele, często pozostawiając niezatarte ślady, będąc wsparciem i autorytetem. Wspominaliśmy te postaci i to, jak zapisały się w umysłach i sercach uczniów.

Wernisaż był okazją do podróży w przeszłość. Powrót do szkolnych, szczęśliwych i beztroskich lat przysporzył uczestnikom wielu wzruszeń, uśmiechów, wzbudził tęsknotę za młodzieńczym, szalonym życiem. Kochamy mury żółtej szkoły i nauczycieli, którzy kształtowali nasz światopogląd, pokazywali nam prawidłowy kierunek, choć my krnąbrni uciekaliśmy w przeciwną stronę. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak pieknej uroczystości i cieszymy się, że znajdujemy się w zaszczytnym gronie osób, które mają miłe wspomnienia związane z Liceum Ogólnokształcącym w Paczkowie.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszego „Okna wspomnień” i powrotu do ukochanych nauczycieli i wychowawców. Wystawa będzie dostępna przez cały rok szkolny, a jej efektem końcowym będzie pamiątkowa publikacja.

Pokłosiem spotkania są słowa, które pobrzmiewały głośnym echem i zasiały ziarno:

„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić...

wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,

by rosły w nas i trwały ulotne wrażenia -

drogowskazy pamięci najmilsze – wspomnienia”.

 

 

Wersja XML