Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Einbeck

einbeckflaga.jpeg
 Einbeck 
einbeckmapa.jpeg

 

 

Ludność: 33000 ludzi
Powierzchnia gminy: 231,26 km2
Gęstość zaludnienia: 148 osób/km2
Burmistrz Gminy: Dr. Sabine Michalek 
Region: Northeim 

INTERNET: www.einbeck-online.de

EINBECK - miasto w Niemczech, położone w południowej części Dolnej Saksonii, niedaleko Kassel i Hannoveru.
Einbeck słynie z charakterystycznej pruskiej architektury, która niemal w całości zachowała się w niezmienionej formie oraz z najstarszego w Niemczech, liczącego ponad 600 lat browaru.

Pierwsze wzmianki o Einbeck pochodzą z 1158 roku, jednak na prawa miejskie osada musiała poczekać do 1252 roku. Miasto szybko zyskało charakter obronny - powstały wały, mury obronne oraz głęboka fosa. W 1368 roku w historii Einbeck otworzył się nowy rozdział - miasteczko dołączyło do Ligi Hanzeatyckiej, przez co zyskało handlowy charakter. Położenie na skrzyżowaniu kilku ważnych szlaków handlowych sprzyjało rozwojowi Einbeck.

einbeckzdj.jpeg
Dziesięć lat po wstąpieniu do Hanzy w Einbeck ruszyła produkcja piwa. "Einbecker Bier" produkowane jest po dziś dzień i cieszy się sporym uznaniem w całej Europie. Kres lat świetności przyszedł pod koniec XV wieku, kiedy miasto zostało mocno zniszczone przez wojny domowe. Kolejny kryzys Einbeck przeżyło w 1540 roku, gdy w okolicach ruszyła reformacja. Wówczas ogromny pożar strawił niemal całą zabudowę. Miasto zostało odbudowane z zachowaniem średniowiecznej architektury. Kolejny pożar wybuchł w 1826 roku, jednak tym razem płomienie okazały się łaskawsze i zniszczyły jedynie nowszą część osady, oszczędzając zabytkowe obiekty.

Dziś miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych. Malownicze, pięknie zdobione budynki z muru pruskiego oraz średniowieczne mury obronne i kościoły cieszą się dużą popularnością wśród turystów z całej Europy. Bogata baza noclegowa i gastronomiczna oraz wiele dodatkowych atrakcji i możliwości rozrywek uzupełnia turystyczny charakter Einbeck.

Współpracę Paczkowa z Einbeck zapoczątkowała umowa partnerska, którą przedstawiciele obu miast podpisali 12 września 1992 roku. Porozumienie przewiduje wymianę młodzieży oraz rozwój współpracy między organizacjami i instytucjami obu miast. Umowa co roku jest aktualizowana planami organizacyjnymi współpracy, a partnerski układ z Einbeck owocuje corocznymi wymianami młodzieży licealnej i delegacjami oficjeli obu miast podczas ważnych imprez (np. "Dni Paczkowa" lub "Einbeckowy Maj").

Poniżej zamieszczamy umowę partnerską i jej przykładowe aneksy, zawierane pomiędzy władzami Paczkowa i Einbeck:

Wersja XML