Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

I Charytatywny Triathlon Rebelianta

3 września nad Zalewem Kozielno zostanie rozegrany I Charytatywny Triathlon Rebelianta.

Triathlon, czyli trójbój, to wymagająca wysokiej kondycji kombinacja pływania, biegania i kolarstwa. Zawodnicy kolejno płyną, jadą na rowerze i biegną- w czas końcowy wlicza się zmianę stroju i sprzętu.  Konkurencja rozgrywana jest na różnych dystansach- I Charytatywny Triathlon Rebelianta najbliższy jest długościom olimpijskim: odcinek pływacki w Kozielnie: ok 1 km, w pętli; odcinek kolarski: 40 km na trasie Kozielno- Ząbkowice Śląskie oraz końcowy odcinek biegowy o długości 10 km.

Organizatorem wydarzenia jest Śląskie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane „SezaM”. Stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex) to przewlekła, zapalna choroba ośrodkowego układu nerwowego, w której dochodzi do wieloogniskowego uszkodzenia (demielinizacji i rozpadu aksonów) tkanki nerwowej, w wyniku czego często pojawia się pogłębiająca się z czasem niepełnosprawność.

I Charytatywny Triathlon Rebelianta to inicjatywa dla wszystkich, którzy chcą współzawodniczyć, potrenować, dobrze się bawić, a przede wszystkim wspomóc podopiecznych fundacji SezaM, której misją jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału oraz kibicowania zawodnikom. Chętni do pomocy wolontariusze mogą zgłaszać się mailowo na adres: triathlonrebelianta@o2.pl.

Organizatorzy przypominają, że wydarzenie ma charakter społecznościowy i ma służyć zabawie, treningom, przyjemności oraz proszą o zachowanie spokoju, wyrozumiałość i cierpliwość.  

Życzymy sukcesów i mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli kibicować II edycji Triathlonu Rebelianta.

Start: 3 września, godz. 9:00, Zalew Paczkowski w Kozielnie.

 

Informacje o zasadach uczestnictwa i zapisach dla chętnych do wzięcia udziału w sportowej rywalizacji: DOCXZasady uczestnictwa.docx
 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/TriathlonRebelianta/

Trasa pływania:  

 

Trasa rowerowa:   

 

Trasa biegowa:  

 

Prosimy o przyniesienie na miejsce startu imprezy w Kozielnie plastikowych zakrętek od butelek- środki finansowe zebrane w ramach akcji wzmocnią fundusze Stowarzyszenia na rzecz chorych na SM.

 

Wersja XML