Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Słowackie Towarzystwo Przyjaciół Francji odwiedziło Paczków

W ubiegłą sobotę 24 września, Paczków odwiedziła grupa osób należąca do Towarzystwa Przyjaciół Francji ze Słowacji z miasta Topolčany, znajdującego się ok. 400 km od Paczkowa. Topolčany, podobnie jak Paczków jest miastem partnerskim Einbecku w Niemczech i dlatego też podczas pobytu na Eurocampie w lipcu tego roku, delegacje obu miast poznały się i zaprzyjaźniły. Topolčanie postanowili odwiedzić ten piękny zakątek Polski. Po przyjeździe do Paczkowa, grupa 37 osób została powitana przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Paczkowie, a następnie udała się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Program zwiedzania obfitował w wiele atrakcji. Zwiedzanie obejmowało m.in. odrestaurowaną wieżę ratuszową z możliwością podziwiania panoramy Paczkowa, Ścieżkę Widokową Bramy Nyskiej, kościół parafialny pw. św. Jana Ewangelisty, Dom Kata oraz Muzeum Gazownictwa. Topolčanie byli zauroczeni naszym miasteczkiem i zachwyceni gościnnością.  Po zwiedzaniu miasta, goście mieli okazję spotkać się z przedstawicielką Towarzystwa Polsko-Francuskiego oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej w Paczkowie – Haliną Kruszewską i wymienić się doświadczeniami dotyczącymi współpracy z Francją. W spotkaniu brała również udział Sekretarz Gminy Paczków – Iwona Cymara, Przewodniczący Rady Miejskiej – Wiesław Barabasz oraz członkowie Rady Miejskiej – Wiesława Kurowska, Piotr Biernat oraz Stanisław Janik.

Spotkanie przebiegło w serdecznej i radosnej atmosferze. Zadowoleni z odwiedzin i zauroczeni naszym miastem, zaprosili Paczkowian do odwiedzenia Topolčan.

Dziękujemy przyjaciołom ze Słowacji za chęć przyjazdu do Paczkowa, mamy nadzieję, że będą mile wspominać popołudnie spędzone w naszym miasteczku.

 

Wersja XML