Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolejna Edycja „Święto Latawca i Pieczonego Ziemniaka” w Gościcach

W środę, 28. września br., z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej i społeczności wsi Gościce, podopieczni Stowarzyszenia „Więź”, wzięli udział w zawodach latawcowych  i w konkursach sportowych z okazji Święta pieczonego ziemniaka.

W pięknej scenerii wysokich drzew, na płycie boiska sportowego w Gościcach, poszybowały w niebo barwne latawce wywołując zdumienie i radosny uśmiech osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Wśród latawców nie zabrakło skrzydlatych orłów, bajkowych postaci, mknących w przestworza rakiet i samolotów. Letnia aura, zapach pieczonych w popiele ogniska ziemniaków oraz aromat grillowanych kiełbasek sprzyjały wesołej zabawie. Był też słodki poczęstunek i znaczek okolicznościowy.

Ogromnym zaskoczeniem dla uczestników był wspaniały tort z okazji przypadającej w bieżącym roku, 10. rocznicy działalności Stowarzyszenia. Takich chwil nie da się zapomnieć. Na długo pozostaną one w pamięci podopiecznych, ich rodziców, opiekunów                  i wolontariuszy Stowarzyszenia „Więź”. Wszyscy podopieczni, wolontariusze oraz opiekunowie zostali obdarowani upominkami od Pana sołtysa.

To dzięki ludziom dobrej woli, dla których ważny jest uśmiech na twarzy każdego dziecka, można było choć na moment pokonać ograniczenia i poczuć się częścią społeczności bez barier.

W podziękowaniu za długoletnią współpracę z Sołtysem i Radą Sołecką Gościc podopieczni Stowarzyszenia „Więź” zorganizowali happening „Posadź drzewo”, podczas którego podarowano społeczności Gościć sadzonkę długowiecznego dębu, symbolu partnerstwa i współpracy, nieprzemijających wartości ważnych dla każdego Paczkowianina  i Polaka.

Szczególne podziękowania należy wyrazić Sołtysowi wsi Gościce Panu Władysławowi Krótkiewicz, Pani Helenie Krótkiewicz, Pani Iwonie Szafarczyk, Pani Barbarze Bonarek, Pani Jadwidze Basa oraz Panu Janowi Gos, za ogromną empatię, serdeczność i chęć pracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzięki ich działaniom mieliśmy okazję spędzić niesamowity i beztroski czas.

 

 

Wersja XML