Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wizyta w partnerskim Einbeck

W dniach 7-9 października br. delegacja przedstawicieli Gminy Paczków przebywała w mieście Einbeck w Niemczech. Gminę Paczków reprezentowali Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej – Wiesława Kurowska oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji – Sebastian Kornaś. Tłumaczem polskich gości była pani Aniela Hamerla z Paczkowa.

Miasto Einbeck jest oficjalnym partnerem zagranicznym Gminy Paczków od 12 września 1992 r. Październikowa wizyta w Niemczech była odpowiedzią na zaproszenie władz miasta Einbeck do wzięcia udziału w ważnym dla Niemców corocznych obchodach  Święta Sowy. Podczas pobytu delegacja z Paczkowa uczestniczyła w oficjalnym spotkaniu partnerów, gdzie zaprezentowano delegacje z przybyłych miast partnerskich Einbecku. Samorządowcy zwiedzili Muzeum Miasta, Paczkowską Izbę Pamiątek, Archiwum, Straż Pożarną, nowy budynek Ratusza Miejskiego.

Wizyta stała się doskonałą okazją do omówienia ważnych dla obu miast spraw.  W 2017 r. przypada 25. rocznica podpisania umowy partnerskiej między miastami, dlatego też podczas rozmowy z Burmistrz  Einbecku – strony omówiły szczegóły uczczenia jubileuszu.         

Jednocześnie przypominamy, że w miesiącu lipcu, w ramach współpracy miast partnerskich młodzież paczkowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyła w 20 spotkaniu Eurocamp. Ideą imprezy jest integracja młodych ludzi z 5 miast partnerskich miasta Einbeck, czyli Paczkowa, Artern, Topoclany, Thiais i Matzingrabe.

 

 

Wersja XML