Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Za nami XIII Paczkowskie Spotkania Filmowe

W dniach 15-16 października w paczkowskim Kinie "Kopernik" odbyła się tegoroczna edycja festiwalu.

Paczkowskie Spotkania Filmowe na stałe wpisały się w coroczny kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta i każdego roku cieszą się sporą popularnością. W Kinie "Kopernik" można  było obejrzeć koprodukcje z Polski, Włoch, USA i Francji. W sumie podczas trwających dwóch dni Paczkowskich Spotkań Filmowych zostało zaprezentowanych pięć filmów, w tym bajka dla dzieci.

Festiwal otworzył wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży Studia Artystycznego, działającego w Domu Plastyka w Paczkowie „Moja Wyobraźnia”. Następnie wszystkich przybyłych gości powitał dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie- Andrzej Kłoczko oraz festiwalowy konferansjer i autor prelekcji pan Jacek Szymański - członek Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Tegoroczną edycję spotkań filmowych rozpoczęło niezwykłe widowisko filmowo-muzyczne- polski film niemy z 1926 roku pod tytułem "Cyganka Aza" z muzyką folk na żywo w wykonaniu Kwartetu Jorgi. Było to spektakularne połączenie obrazu i dźwięku fletu, gitary i skrzypiec, zachwyciło zgromadzoną publiczność. Kwartet Jorgi to żyjąca legenda polskiej sceny folkowej. Ich muzyka sięga głęboko do słowiańskich korzeni łącząc się z wirtuozerią wykonania i szeroko rozbudowaną improwizacją. Kwartet Jorgi to jeden z prekursorów muzyki określanej obecnie mianem folk w Polsce (sami nazywali swoją twórczość muzyką zielonej fali). Więcej informacji na temat grupy muzycznej tutaj http://www.jorgi.serpent.pl/

W sobotę wieczorem można było obejrzeć jeszcze jeden film pt. Ojcowie i córki”. Niedziela rozpoczęła się bajką dla najmłodszych pt. „Misiek w Nowym Jorku”. Kolejne projekcje to „Lato w Prowansji” oraz western „Eskorta”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na XIII Paczkowskie Spotkania Filmowe, które jak zwykle przyciągnęły wielu miłośników kina. Do zobaczenia za rok.

 

 

Wersja XML