Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pasje bez ograniczeń- oferta zajęć artystycznych dla mieszkańców Gminy Paczków

W tym roku Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie prowadzi szereg ciekawych zajęć dostępnych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W bogatej ofercie zajęć każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie w ramach stałych sekcji artystycznych.

Swoje zainteresowania mogą rozwijać entuzjaści śpiewu, miłośnicy tańca, amatorzy muzyki lub zapaleni aktorzy. Zajęcia taneczne odbywają się dwa razy w tygodniu. Podczas ćwiczeń uczestnicy poznają podstawowe kroki taneczne, które wprowadzą ich do świata tańca. Instruktorem zajęć jest Kornela Pajestka–Zarzecka. W Ośrodku Kultury działa Studio Piosenki "Voices" pod kierunkiem Dariusza Kupskiego. Młodzi soliści spotykają się na próbach dwa razy w tygodniu. Prowadzona jest również nauka gry na gitarze – instruktor Szymon Warzecha, na akordeonie – instruktor Dariusz Kupski oraz gry na pianinie i instrumentach dętych pod okiem instruktora Łukasza Przepióry. To nie koniec muzycznych akcentów działalności. W placówce działają zespoły rockowe, Big Band oraz Paczkowska Orkiestra Dęta, w szeregach której występują utalentowani młodzi muzycy z Paczkowa i okolic. Dzięki regularnym próbom ich muzyczny warsztat z miesiąca na miesiąc zyskuje na jakości. Zajęcia z zespołami rockowymi prowadzone są przez doświadczonego muzyka, gitarzystę i wokalistę zespołu Horyzont Dariusza Orłowskiego. W OKiR działa także sekcja dla miłośników sztuki teatralnej. Adepci aktorskiego fachu spotykają się raz w tygodniu. Zajęcia prowadzi Wojciech Meres. Zapraszamy również do Domu Plastyka, gdzie oprócz zajęć muzycznych odbywają się zajęcia plastyczne z rysunku, rzeźby, malarstwa, tkactwa prowadzone przez instruktorów: Marię Głębicką oraz Justynę Jaśkiewicz  Z warsztatów studia artystycznego i Ośrodku Kultury korzysta miesięcznie ok. 400 dzieci.

 W swojej ofercie Ośrodek Kultury posiada również zajęcia plastyczne (decoupage, malarstwo, tkactwo), ruchowe oraz komputerowe dla seniorów. Starsi mieszkańcy naszej gminy uczą się języka niemieckiego i angielskiego oraz doskonalą swój wokal, ćwicząc z zespołem „Echo”. W okresie ostatnich dwóch lat przybyło 5 nowych sekcji: zajęcia teatralne, nauka gry na akordeonie, tkactwo, zajęcia taneczne, a ponadto w tym czasie swoją działalność rozpoczął również zespół Big Band.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z zajęć.