Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kotylion na 11 Listopada – wspaniała akcja PSP nr 3

Białe i czerwone wstążki, kółka i papierowe rozetki poszły w ruch w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Paczkowie. Cóż to za przedsięwzięcie? To nowa akcja „Kotylion na 11 Listopada – z miłości do Ojczyzny”.

Dużymi krokami zbliża się Święto Niepodległości, 11 listopada obchodzone dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. To radosne święto, w obchodach którego udział biorą wszyscy Polacy. Tego dnia także w Paczkowie będziemy świętować odzyskaną w 1918 roku, po 123 latach niewoli, niepodległość. Do świętowania zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Paczków, a już dziś pokazujemy przygotowania do piątkowych uroczystych obchodów tego pięknego, patriotycznego święta.

Pomysł zrodził się niespodziewanie i został przyjęty z wielkim entuzjazmem.  Z inicjatywy burmistrza Artura Rolki została zaplanowana akcja wspólnego przygotowania kotylionów. Do akcji zostali zaproszeni radni, nauczyciele PSP nr 3 w Paczkowie oraz oczywiście najważniejsi – uczniowie.  Wraz z burmistrzem i Przewodniczącym Rady Miejskiej – Wiesławem Barabaszem do „produkcji” kotylionów przystąpili przedstawiciele Rady Miasta: pani Anna Kozłowska, pani Beata Korytkowska oraz pan Bronisław Wiśniowski. Nie zabrakło również pani Katarzyny Rolki – Naczelnik Wydziału Oświaty w UM w Paczkowie. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne „Trójki” stanęli na wysokości zadania i przygotowali miejsce pracy na „piątkę”.  Czas przy robieniu kotylionów umilały śpiewy polskich pieśni patriotycznych. Dla wszystkich była to lekcja patriotyzmu, poszanowania dla polskiej tradycji. Warto tworzyć patriotyczną więź z symbolami narodowymi.

Podziękowania za zorganizowanie wspaniałej akcji przekazujemy dla Dyrektora PSP nr 3 – Mariusza Kwietnia, Grona Pedagogicznego, które z wielką pieczołowitością krzewi w uczniach postawy patriotyczne, rodzicom, którzy chętnie przyłączyli się do wspólnej pracy i uczniom, którzy z ogromną żarliwością pracowali przy produkcji kotylionów. Kotyliony zostaną wręczone 11 listopada przed mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godz. 10:00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty. Po mszy zapraszamy na przemarsz ulicami miasta z paczkowską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy ul. Kołłątaja, gdzie zostaną złożone kwiaty, a następnie w Ośrodku Kultury w Paczkowie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie, zaprezentują montaż słowno-muzyczny „Ojczyznę kocha się, bo nasza”. O godz. 17:00 zapraszamy na wieczór muzyczny w Krainie łagodności w auli Zespołu Szkół.

Serdecznie zapraszamy !

 

 

 

Wersja XML