Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Obchody Narodowego Święta Niepodległości - sprawdź program i wywieś flagę!

Uczcijmy wspólnie 98. rocznicę odzyskania wolności Naszego Kraju.

W Paczkowie obchody Dnia Niepodległości rozpoczną się w piątek 11 listopada o godz. 10.00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Ewangelisty. Tradycyjnie po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, oświaty i mieszkańcy gminy, przy akompaniamencie orkiestry dętej, przejdą ulicami miasta pod Pomnik AK (ul. Kołłątaja) - tam odegrany zostanie Hymn Narodowy, a uczestnicy pochodu złożą kwiaty. W uroczystości wezmą udział m.in. członkowie Związku Kombatantów RP oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a także poczty sztandarowe paczkowskich szkół i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Następnie ok. godz. 11.45 w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27) odbędzie się uroczysta Akademia Niepodległościowa - program artystyczny pt. "Ojczyznę kocha się, bo nasza” zaprezentują uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie. O godzinie 17.00 zapraszamy na wieczór muzyczny w Krainie Łagodności „Pod naszym niebem na naszej ziemi, który odbędzie się w auli Zespołu Szkół w Paczkowie przy ul. Kołłątaja. Wystąpią laureaci TEREPACZKÓW, Basia Beuth, Bieguni, Klub 50.  Serdecznie zapraszamy !

Jak co roku, zwracamy się do wszystkich mieszkańców, zakładów i instytucji Gminy Paczków o godne uczczenie tego najważniejszego dla Naszej Ojczyzny dnia. Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Paczkowa i okolicznych wsi do wywieszania w dniu 11 listopada flag narodowych.

Prezentując podczas Narodowego Święta Niepodległości biało-czerwoną flagę, dajmy wyraz naszym patriotycznym uczuciom. Okażmy należną pamięć tym wszystkim, którzy wnieśli w nasze czasy wolność oraz tak cenne idee miłości do Ojczyzny, suwerenności i narodowej solidarności.

Poniżej program uroczystości:

Wersja XML