Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sparta Paczków przed 70. rocznicą założenia klubu

Klub Sparta Paczków i GCSiR w Paczkowie prowadzi 12 grup zajęciowych, w tym 9 piłkarskich i 3 siatkarskie.

W piłce siatkowej są 2 zespoły Młodziczek, uczestniczące w rozgrywkach mistrzowskich na poziomie wojewódzkim i jedna grupa minisiatkówki (łącznie 40 dziewcząt i chłopców w wieku od 12-14 lat i 11 i mniej w minisiatkówce). W piłce nożnej zespoły uczestniczą w rozgrywkach mistrzowskich:

Łącznie trenuje ok. 160 sportowców z gminy Paczków. Od 2015 r. sukcesywnie zwiększa się liczba grup treningowych. W tym czasie powstały 3 nowe grupy treningowe: Juniorzy młodsi, Przedszkolaki oraz minisiatkówka dziewcząt. Zajęcia prowadzi sześciu trenerów, a zapisy są prowadzone w trybie ciągłym w GCSiR w Paczkowie oraz bezpośrednio u trenerów. Zajęcia oraz koszty zatrudnienia trenerów są finansowane z budżetu Gminy Paczków. W 2015 r. łączna kwota wydatków na zatrudnienie trenerów w sekcjach GCSiR wyniosła na umowy zlecenia z pochodnymi  54 200,00 zł. Od 2016 r. w ramach trwałości projektu remontu stadionu i basenu miejskiego dodatkowo zatrudniony został trener na pełny etat na umowę o pracę łącznie w 2016r. wydano na zatrudnienie trenerów 76 400,00 zł.

Młodzi sportowcy biorą udział w licznych rozgrywkach sportowych i w turniejach w województwie opolskim i poza nim. Dziewczęta uczestniczyły w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligii Młodziczek oraz w ogólnopolskim turnieju  „Volleymania” we Wrocławiu. W tym roku na przełomie lipca i sierpnia grupy siatkarska dziewcząt i chłopców, Orliki, Młodziki oraz podopiecznie ze świetlic środowiskowych brali udział w obozie sportowym w Nowej Rudzie. Zorganizowanie obozu było możliwe przy dużym wsparciu gminy Paczków. Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 12.000 zł.  Pozostałe koszty pokryli rodzice i klub.

Burmistrz gminy Paczków – Artur Rolka wspólnie z Zarządem Klubu Sparta Paczków dążą do tego, aby klub szkolił młodzież z całej gminy w Paczkowie ze względu na najlepszą bazę i kadrę szkoleniową. Obecnie do Paczkowa na treningi dojeżdża młodzież z Ujeźdźca. W tym temacie prowadzone są rozmowy z Dziewiętlicami. Dowozy organizuje klub wraz z rodzicami.

Co nowego?

Sukcesem, którym Klub Sparta Paczków może się poszczycić jest fakt, że od 2016 r. dzięki sponsorom, na wszystkich imprezach wyjazdowych dzieci otrzymują dożywianie. Zmiany dotknęły również Stadionu Miejskiego w Paczkowie, gdzie przy znacznym wsparciu finansowym gminy, nastąpiła modernizacja oświetlenia na bocznym boisku i zostały ułożone płyty betonowe między szatniami

Plany na 2017 r.

Aby utrzymać stan posiadania drużyny młodzieżowej, w przyszłym roku klub planuje zgłosić do rozgrywek mistrzowskich - Juniorów Starszych, mając nadzieję, że będzie to drużyna reprezentująca Gminę Paczków, zrzeszoną przy Klubie Sparta Paczków. W przyszłym roku Klub Sparta Paczków chciałby zdobyć awans do IV ligi zespołów Seniorów. Ważnym krokiem jest również chęć zacieśnienia współpracy z LZS w ramach szkolenia młodzieży, a także konieczność rozwiązania kwestii dowozu młodych sportowców na zajęcia w Paczkowie. W przyszłym roku przewiduje się dalszą modernizację stadionu miejskiego, pozyskanie nowych sponsorów, uaktualnienie i prowadzenie internetowej strony klubowej i co ważne, pracę nad zmianą postrzegania klubu w oczach społeczności lokalnej. Marzeniem Zarządu Sparty Paczków jest możliwość zorganizowania obozu dla wszystkich grup treningowych dzieci i młodzieży z gminy Paczków. Niebawem rozpoczną się przygotowania do obchodów 70. rocznicy założenia Klubu Sparta Paczków.

Realizacja zadań w zakresie sportu, finansowanych z budżetu Gminy Paczków w 2016 r.

Na realizację zadań w zakresie sportu Gmina Paczków w 2016 r. przeznaczyła 261.400,00 zł, w tym Klub Sparta Paczków otrzymał dotację w kwocie 90.000 zł, LZS Trzeboszowice, LZS Ujeździec, LZS Kamienica oraz LZS Dziewiętlice łącznie otrzymały dofinansowanie w kwocie 80.000 zł. Natomiast Stowarzyszenie Klub Karate-do Shotokan Funakoshi Paczków otrzymało środki w wysokości 15.000 zł. W tej kwocie zawarte zostały również koszty zatrudnienia trenerów w kwocie 76.400,00 zł.

 

 

 

 

Wersja XML