Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Radosne „Mikołajki”

W sobotę 10 grudnia br. w paczkowskiej Hali Sportowej odbyły się „Mikołajki” dla dzieci ze Świetlic Środowiskowych.

Uczestniczyły w nich dzieci, rodzice i opiekunowie z dziesięciu świetlic środowiskowych i Placówki Wsparcia Dziennego w Paczkowie, czyli łącznie wzięło udział ponad 300 dzieci i młodzieży. We wspólnej zabawie uczestniczył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie – Wiesław Barabasz.

Formuła imprezy została skonstruowana tak, aby zapewnić uczestnikom maksimum zabawy,  w szczególności związanej z ruchem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w konkurencjach sportowo-sprawnościowych oraz artystycznych.

Wszystkie drużyny wykonały kilka zadań sprawnościowych, polegającym m.in. na przenoszeniu różnych przedmiotów na odległość 15 m z pokonaniem przeszkód, przeciąganiu różnych przedmiotów za pomocą sznurka oraz wykonały ilustracje świąteczno-zimowe.

Przed pojawieniem się Świętego Mikołaja dzieci wzięły udział w fascynujących, poszukiwaniach wskazówek, które pomogły się z nim skontaktować. Po odnalezieniu numeru telefonu do Mikołaja, dzieci telefonowały do niego i zaprosiły go do wspólnej zabawy. Po przybyciu Mikołaja wszyscy otrzymali paczki, a w nagrodę za udział w zadaniach sportowych każda ze świetlic otrzymała piłki nożne. Na zakończenie młodzież zatańczyła dla Świętego Mikołaja i wszystkich zgromadzonych radosny taniec „Pingwinka”.


Wesoło i zdrowo spędzony wolny czas połączony z prezentami miał także duże znaczenie profilaktyczne. W organizację imprezy oprócz pracowników GCSiR w Paczkowie oraz wychowawców świetlic środowiskowych, bardzo mocno zaangażowali się pracownicy Urzędu Miejskiego w Paczkowie. Własnoręcznie przygotowali paczki, pomagali przy dowozie dzieci oraz czynnie brali udział w zabawie.

 

Wersja XML