Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Za nami barwny Jarmark Bożonarodzeniowy – obejrzyj galerię zdjęć

17 grudnia br. na paczkowskim Rynku zagościły kolorowe stragany, pachnące i smaczne potrawy, piękne świąteczne ozdoby oraz elfy i kolędnicy.

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy naszej gminy oraz sąsiedzi z Czech licznie przybyli na Jarmark Świąteczny, aby zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne do przygotowania świąt, a wybór był ogromny.

Od kilku lat w okresie adwentu – radosnym oczekiwaniu na narodziny Jezusa Chrystusa na placu obok Ratusza, w centrum naszego pięknego miasta rozkładają się barwne stragany, na których pojawiają się przeróżne łakocie, specjały polskiej kuchni, jak pierogi, uszka, paszteciki, krokiety, przepiękne stroiki świąteczne i ręcznie robione ozdoby na choinkę, a także stoiska z aromatycznymi ziołami, przyprawami i miodem. Całość tworzy magiczny, świąteczny klimat, który udziela się wszystkim uczestnikom.
Podczas oficjalnego otwarcia Jarmarku przybyłych gości powitał Burmistrz Gminy Paczków – Artur Rolka, zapraszając do wspólnego malowania świątecznych bombek, i tworzenia łańcucha, z kolorowego papieru,  którym na koniec jarmarku zostało ozdobione stojące w Rynku świąteczne drzewko.

W powietrzu unosiła się woń grzanego wina, rozgrzewającego barszczu czerwonego, a wszędzie brzmiały kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki, w wykonaniu m.in. Funky Bus, Studia Piosenki Voices z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie, KGW z Kamienicy oraz Radnych Rady Miejskiej w Paczkowie. Czas umilił wszystkim występ Dětský pěvecký sbor „Sluníčko” z Javornika, a także zimowe pląsy dla dzieci z Energy Dance Studio Tańca oraz para prowadzących Elfów z teatru „Regeneracja”.

Atmosfera tegorocznego Jarmarku Świątecznego wprowadziła wszystkich gości w niezwykły klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Czas przy wspólnym kolędowaniu, stoiskach pełnych smakołyków i pięknych rękodzieł oraz miłych rozmowach upłynął szybko. W tym miejscu dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom za pomoc przy organizacji jarmarku oraz czuwaniem na jego bezpiecznym przebiegiem.

Już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę Jarmarku Świątecznego w przyszłym roku.

 

 

Wersja XML