Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W Urzędzie Miejskim w Paczkowie zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju

W dniu 22 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Paczkowie Harcmistrz – Dariusz Puk przekazał na ręce Burmistrza Gminy Paczków – Artura Rolki przywiezione z Opola – Betlejemskie Światło Pokoju. Burmistrz podzielił się tym darem ze wszystkimi parafiami w Gminie Paczków.

Historia Światła Pokoju zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.http://(źródło: http://swiatlo.zhp.pl/idea/:)

Po wręczeniu Światła podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego w Paczkowie stworzyli świąteczny nastrój, śpiewając polskie kolędy i pastorałki. Nie obyło się bez prezentów dla dzieci ufundowanych przez Kanclerza Orderu Świętego Stanisława Męczennika – Mirosława Mandrygę oraz Gminę Paczków.

Dziękujemy za odwiedziny i za wspaniały dar w postaci Światła Betlejemskiego. Życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. 

 

 

Wersja XML