Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 r. już po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. tym razem dla dzieci i seniorów. 

Pieniądze będą zbierane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Podczas poprzednich dwudziestu czterech Finałów WOŚP, Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln złotych.

Akcję zbiórki w Paczkowie oraz Otmuchowie koordynować będzie Pan Bartosz Pater we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Tradycyjnie paczkowskiej kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyć będzie kilka ciekawych wydarzeń artystycznych. W Ośrodku Kultury o godz. 15:00 rozpocznie się koncert, podczas którego zaprezentują się przede wszystkim młodzi artyści z Paczkowa. Wystąpią:  Funky Bus, soliści Studia Piosenki Voices, uczestnicy Vocal Camp, studio tańca Energy Dance, zespoły Kaliber, Different. Gościnnie wystąpi Wojtek Bałwako z Wrocławia oraz raper Loku z Nysy. Tradycyjne "Światełko do Nieba" zostanie wysłane o godz. 20:00 z placu przy Ośrodku Kultury.

 Letnia zadyma w środku zimy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 wszyscy biorą udział  w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili osoby, którym bliskie są idee WOŚP, wysyłają w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.