Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Finał WOŚP w Paczkowie

15 stycznia 2017 roku po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy dla dzieci i seniorów.

W ubiegłą niedzielę na ulicach Paczkowa, można było spotkać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy z uśmiechem na twarzy i czerwonym serduszkiem w ręku zbierali pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Akcję zbiórki w Paczkowie oraz Otmuchowie koordynował  Pan Bartosz Pater we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Tradycyjnie w czasie trwania paczkowskiej kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się koncert, podczas którego zaprezentowali  się przede wszystkim młodzi artyści z Paczkowa -  Funky Bus, soliści Studia Piosenki Voices, uczestnicy Vocal Camp, studio tańca Energy Dance, zespoły Kaliber, Different. Gościnnie wystąpili Wojtek Bałwako z Wrocławia oraz raper Loku z Nysy. Tradycyjne "Światełko do Nieba" zostało wysłane o godz. 20:00 z placu przy Ośrodku Kultury.

Akcja zakończyła się sukcesem- padł kolejny rekord! Łączna suma zebranych pieniędzy przez nasz sztab to 28637,36zł  (Paczków 15713,55, Otmuchów 12923,81). Rekordzistami wśród wolontariuszy w Paczkowie zostali: Paweł Machowski 889,17, Nina Bukartyk 834,89, Katarzyna Łaptas 736.37.

 Przypominamy, że w ubiegłym roku WOŚP przekazała na stan paczkowskiego szpitala wyposażenie na kwotę ok. 200 tysięcy złotych. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Paczkowie otrzymał 65 nowoczesnych łóżek szpitalnych oraz szafki ze stolikami do podawania posiłków.

 Dziękujemy darczyńcom za wszystkie datki i dobre serce.

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów pana Mateusza Klukowskiego.

 

 

Wersja XML