Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mały olimpijczyk 2017

W piątek 13 stycznia w paczkowskiej hali odbył się Gminny Turniej Małego Olimpijczyka inaczej zwany - Gry i Zabawy.

Był to pierwszy etap rozgrywek kończących się na finale wojewódzkim. W eliminacjach gminnych wystartowały cztery drużyny chłopięce i trzy dziewczęce. Osiem konkurencji o różnej trudności i specyfice walczące zespoły wykonywały bezbłędnie i o zwycięstwie decydowała tylko szybkość ich wykonania. Bezkonkurencyjne w obydwu kategoriach okazały się drużyny z PSP 2 w Paczkowie zwyciężając w sześciu konkurencjach. W ostatecznej klasyfikacji pokonały inne zespoły dużą różnicą punktów. Tym samym uczniowie z tej szkoły reprezentowały naszą Gminę w zawodach powiatowych w Głuchołazach w sobotę 14.01.2017r. Rywalizacja na tym etapie jest już bardzo duża i poziom techniczny drużyn bardzo wysoki. O zwycięstwie decyduje głównie liczba dzieci w danej szkole i możliwość szerokiej selekcji. Tak też było na tegorocznym Finale powiatowym gdzie prym wiodły największe szkoły w Powiecie a więc SP 3 Nysa w kategorii chłopców i PSP nr1 Głuchołazy w kategorii dziewcząt. Drużyny z tych szkół awansowały do półfinału wojewódzkiego. Nasze zespoły zaprezentowały się przyzwoicie: dziewczęta zajęły trzecie miejsce na pięć drużyn a chłopcy piąte na siedem drużyn. Gratulujemy.

PSP 2 chłopcy: D. Skrzypczak, D. Stawarz, B. Jakubowski, S. Żak, M. Lelek, M. Bogdanowicz, P. Worek,  R. Ezzahri, A. Pacyga, F. Kazimierz, opiekun: R. Napieracz

PSP 2 dziewczęta: M. Szczotka, L. Szaleniec, J. Sucha, A. Skotnicka, M. Pudo, R. Kirsz, P. Cebula, M. Stefańska, J. Wojdyła, W. Jędrocha, opiekun: T. Burba.

PDFTabela wyników turnieju.pdf

 

 

Wersja XML