Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„TEREPACZKÓW” już w przyszły weekend

TEREPACZKÓW  jak określają organizatorzy - Stowarzyszenie GENERACJA to spotkanie muzycznych grup twórczych, integracja, wzajemne poznanie, przełamywanie barier, wyjście przed innych z zakamarków własnej nieśmiałości.

Początki TEREPACZKOWA sięgają 1989 roku, grupa paczkowskich harcerzy-uczestników Harcerskiej Operacji Bieszczady-40 postanowiła przenieść niepowtarzalny klimat bieszczadzkich melodii z turystycznych szlaków do swojego pięknego miasteczka i tak narodził się TEREPACZKÓW.

Przez kolejne lata na festiwal przyjeżdżali młodzi wykonawcy z poza kręgów ZHP prezentując różne gatunki muzyki rozszerzając w ten sposób repertuar prezentacji i tak pozostało do dzisiaj. Gościliśmy w Paczkowie takie gwiazdy piosenki jak: Ola Kiełb, Roman Romańczuk, Andrzej Sikorowski, Olek Grotowski i Małgosia Zwierzchowska; zespoły Ryczące Dwudziestki, Wołosatki, Pod Strzechą, Stare Dobre Małżeństwo, Problem, Wolną Grupę Bukowinę, EKT Gdynia.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TEREPACZKÓW”, odbędzie się w dniach od 24 do 26 lutego 2017r.

W piątek 24 lutego wydarzenie rozpoczynamy od koncertu Przyjaciele TERE – o godz. 19:00 w sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie. Wystąpią Barbara Pachura, Jacek Sołtysiak, Leszek Kopeć, Wiekowe Baszty oraz gościnnie KLUB 50, formacja która wielokrotnie występowała na licznych imprezach w naszej gminie.

Natomiast 25 lutego (sobota) od rana od godz. 10:00 do 14:00 w sali Zespołu Szkół w Paczkowie, przeprowadzane będą przesłuchania solistów i zespołów (próby mikrofonowe) biorących udział w części konkursowej oraz warsztaty muzyczne, które poprowadzi Leszek Kopeć http://www.leszekkopec.com/omnie/omnie.html Wykonawcy, czyli soliści, zespoły wokalno - instrumentalne przygotowują 3 utwory, w których podczas prób mikrofonowych do dalszych prezentacji dopuszcza się tylko dwa.  Podczas przesłuchań konkursowych prezentowane będą utwory wywodzące się z festiwali turystycznych, studenckich, poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej itp. W ramach przesłuchań konkursowych wykonawcy mogą prezentować również utwory autorskie. Jury będzie oceniać prezentowane utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja), literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji.

Festiwal konkursowy OPM TEREPACZKÓW rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 18:00, a całość zamknie nocny koncert o godz. 20:00 zespołu Czerwony Tulipan.

W drugi dzień Festiwalu w niedzielę 26 lutego br., o godz. 17:00 odbędzie się recital Alicji Czajkowskiej oraz koncert zespołu „U STUDNI”. Zapraszamy do auli Zespołu Szkół w Paczkowie.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

 

 

 

Wersja XML